J. KOK In de jaren 1978-1982 vertrokken deze Hansweertenaren naar een nieuwe woonplaats. De bestaande AMZ-autobusdienst via Hansweert-Oost werd opgeheven. De kaalslag kon beginnen. Sloopbedrijf Witte heeft daar de woningen gesloopt. Voor de bewoners van het bejaardenhuis "Maria-Oord" werd in Hansweert-West een nieuwe locatie gebouwd. Oorspronkelijk was dit de villa "Anfrewi" van de heer De Groof, expediteur tevens Belgisch consul in Hansweert. Na de Bevrijding was het gebouw verkocht en daarin werd in 1949 het internaat voor schipperskinderen gevestigd. Als gevolg van de watersnoodramp in 1953 moesten zij naar elders verhuizen. Nieuwe bewoners werden toen de bejaarden. Het oude "Maria-Oord" werd in het najaar van 1982 gesloopt. De woningen in Hansweert-Oost aan de Kanaalweg. Hansweertsestraatweg, Oosthavendijk, Julianastraat, Rijnstraat, Lekstraat en IJsselstraat werden allemaal met de grond gelijk gemaakt. Het volgende gedicht ontstond: In Hansweert, daar bij die sluizen Bij de dijk en bij 't Kanaal Stonden onze huizen 't Waren er dertien in totaal Je kon er altijd 't water ruiken En de dijk was zo mooi groen In de tuinen mooie struiken Groenten, bloemen, dat was toen. Op die plaats, 't is jaren later Zijn nu geen huizen meer Daar komt binnenkort het Water En die mooie tijd komt nooit meer. Het voormalige grondgebied van Hansweert-Oost werd een deel van de nieuwe havenmond. De laatste bewoners van de groep rijkswoningen aan de Kanaalweg - vanaf de Hansweertsestraatweg - zijn geweest: eerste blok J. Mol B. Ensing A. Nieuwenhuizen G. v.d. Vlies midden blok M. Pieterse M. Franje J. Salomé P. de Kan laatste blok J. van Kleunen T. v.d. Berge J. Polderman J. Vos Boven op de dijk woonden de gezinnen Goedegebure (havenmeester), Rus, Borger en Clarijs. Aan de afrit naar beneden woonden de gezinnen van Wisse, C. Slabbekoorn, W. Slabbekoorn, C. v.d. Hart, Somers en Mulder. 112

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1995 | | pagina 114