HET HANDBOGENGILDE "SINT SEBASTIAAN" Marijnis Adriaense Huijsen als coninck, Heinderick van Speten als deken, Jacob Janse Gort als deken, Cornells Cooman, Geert van Doeselaer, den 13 ju 1 ij 1697 ten sieve dage is tot Geert van Doeselaers berustende gebleven den silvere vogel met twintigh capitale schilden. Den vogel is geschooten na om hooge en van een stenge van seeven roen en een alf op den 12 Junij 1697 en heeft den selven af geschooten Marijnis Adriaense Huijsen. Volgen nu de namen van de gilde broeders Marijnis Adriaense Huijsen coninck Pieter Machielse de Vos Christiaen de Smit Dierik Mattisse Gouwenaer Geeraert van Doeselaer Marijnis Sijmonse Minnaert Jacob van den Berge Corneelis Cooman Pauls de Vos Lindert Machielse Westdorp Jan Sarelse van Vlasselaer Machiel de Vos Adriaen Janse Soncke Heinderick van Speeten Jacob Janse Gort Huijbrecht Palmboom Hernout van Turnhout Marijnis Snijder Corneelis Heinderickse Slabbekoorn van welcke tot hoofden sijn verkooren als volght Pieter Machielse Heinderick van Speeten Jacob Janse Gort Marijnis Sijmonsen hooftman deken deken boeckhouder Bijlage VII. Buitengewone vergadering 25 julij 1848. De nog aanwezige leden zijnde: M. Boogert F. van Liere PW. de Jonge P. de Broekert L. Rijk P. Bouwens J. Remijn J. Stroosnijder hebben onderling besloten alles aan te wenden om het handboog Gilde van St. Sebastiaan te 's-Gravenpolder in zijnen vorigen bloei te herstellen en tot dat einde de volgende personen (in de vergadering tegenwoordig) met eenparige stemmen aangenomen: B. van der Mandere M. Prümers P. Zandee C.M. de Blinde M. Verstelle P. Lenshoek S. de Graag D. Bakker J. Zandee F.W. Prümers J. Mol Waarop men dadelijk overging tot het benoemen van een nieuw Bestuur. Met eenparige stemmen werd verkoren B. van der Mandere tot Hoofdman en met meerderheid van stemmen C.M. de Blinde eerste Deken, S. de Graag tweede Deken en F.W. Prümers Boekhouder, die dadelijk hunne betrekking bereidwillig aanvaarden. Boekhouder P. de Broekert. Na inzage van een ten jare 1672 daargesteld reglement werd bepaald hetzelve door een nieuw te doen vervangen dewijl het nog bestaande onmogelijk in alles kon worden opgevolgd. Verder werd eene Commissie benoemd bestaande uit P. de Broekert, P. Bouwens en P.H. de Jonge tot het aanschaffen van de nog benodigde bogen en pijlen en ter inwinning van de noodige informatien tot het verkrijgen van een schietplaats en een doel daar het aan het Gilde toebehoorende Schuttershof voor eenen bepaalden tijd verpacht was. Hierop werd de Vergadering gesloten. F.W. Prümers Boekhouder De volgende Notulen zijn te vinden in een daartoe nieuw aangelegd boek. 93

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1995 | | pagina 95