HET HANDBOGENGILDE "SINT SEBASTIAAN' Bijlage X. Introductieboek van het Gilde van St. Sebastiaan te 's-Gravenpolder Naam Woonplaats Beroep Door wien Datum geïntroduceerd Jhr. I.C.Q. Coenen Utrecht B. v.d. Mandere 26 Aug. 1848 C. de Blaeij Nisse Wagenmaker C.M. de Blinde id. J.N. Pereboom Hoedekensk. Hulponderwijzer Verstelle 16 Sept. 48 C. de Blaeij Nisse Wagenmaker De Blinde id. J. Remijnse Hoedekensk. Hulpontvanger M. Prümers id. J.F.L. Coenen Amersfoort Controleur B. v.d. Mandere id. J.P.C. Coenen Utrecht B. v.d. Mandere id. L. Boogaard Ovezande Heel Vroedm. S. de Graag id. F.C. Matzinger Middelburg Koopman S. de Graag 2 Junij 1849 Jkr. J.P.Q. Coenen Utrecht De Blinde 21 Julij 49 J. Remijnse Hoedekensk. Hulpontvanger F.W. Prümers 4 Aug. 49 P. Lente Hoedekensk. Geneesheer De Blinde id. J.A.P. Visser Goes Hulponderwijzer M.M. Verstelle 18 Aug. 49 L.J. Risseeuw Goes Particulier M.J. de Jongh id. O. Verhagen Goes Hoofdman van Altijd in Roeren P. de Broekert 23 Aug. 49 G. de Jongh Goes Brouwer M. Prümers id. C.B. de Jongh Goes Particulier M.J. de Jongh id. J.H. Kakebeeke Gz. Goes Lid van Altijd in Roeren F.W. Prümers id. H. Dage vos 's-Gravenhage Vrijw. Jager S. Boogaert id. C. Mol Oudelande Koopman De Blinde 15 sept. 49 A. de Broekert Nisse Koopman P. de Broekert id. D. Dregge Oudelande Landman F.W. Prümers id. H. Vermairis Kapel le Herbergier P. de Broekert 6 Oct. 49 G. van der Dussen Hoedekensk. Dijkbaas De Blinde 18 Mei 1850 J.P. de Groot Kats Onderwijzer F.W. Prümers id. P. Lente Hoedekensk. Heel Vroedm. S. de Graag id. M. Pilaar Goes Particulier S. de Graag 29 Mei 50 C.E. la Motthe Goes Particulier Johs. Remijnse id. J. Soutendam Goes Particulier M. Prümers id. I.P. de Wijs Goes Horlogemaker F.W. Prümers id. M. den Herder Hoedekensk. Herbergier P. Zandee id. J. van der Mandere Kapel le Houtvester B. v.d. Mandere id. A.B. Mentz Goes Ingenieur M. Verstelle id. J.P. de Vassij Goes Inspecteur van de Registratie E. Reijnoudt id. J.A. de Laat de Kanter Goes Advokaat P. de Broekert id. P. de Broekert jr. 's-Gravenpolder Particulier P. de Broekert 1 Junij 50 P. Lente Hoedekensk. Heel Vroedm. S. de Graag 15 Junij 50 M. Smallegange Nisse Timmerman C.B. de Jongh 26 Aug. 50 A. Schraver Goes Particulier C.B. de Jongh id. D.A. van Noppen Vlissingen Machinist P. Zandee 4 Oct. 50 J.P. de Groot Kats Onderwijzer F.W. Prümers 19 April 1851 I.C.D. van den Bussche Goes Particulier P. Pijke 17 Mei 51 G. de Jongh Goes Brouwer P. de Broekert 25 Junij 51 A.J. Koert Middelharnis Particulier S. Paul 11 Junij 1894 L.T. Eendhuizen Garshuizen Landbouwer D.P. Prümers 2 Juli 94 Bijlage XI. Regelement van het Gilde van Sint Sebastiaan onder de zinspreuk "Door Eendracht Herlevende" te 's- -Gravenpolder. Strekking. Artikel 1. Het Gilde de Edele Handboog te 's-Gravenpolder (reeds bestaande in de vijftiende eeuw) heeft ten doel: oefening in het schieten met den handboog, buks en revolver benevens bevordering van burgerlijk verkeer en onderlinge vriendschap. Eigendom. Artikel 2. De aan het Gilde toebehorende zo roerende als onroerende goederen, zullen bij een behoorlijk omschreven inventaris worden aangewezen. Bestuur. 95

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1995 | | pagina 97