O.K.... Het antwoord Ad Hanneman Ik hoop dat uw boekje binnenkort van de persen zal rollen en dat het dankzij mijn bijdrage enige literaire betekenis heeft. Vragen moet je zorgvuldig formuleren. Nu ben ik het met u eens: er is maar een beperkte groep mensen een verwijt te maken als ze on zorgvuldig te werk gaan. Want wie is er recht door zee, wie blijft er nog bij de les? En om het maar eens met Nietzsche te formuleren; ’’Slechts weinigen worden posthuum geboren”. Wie dat wel wordt piest buiten de pot, heeft geen recht van spreken, is ondiplomatiek. Uit bovenstaande mag blijken dat uw tweede vraag bij mij ook al geen bewonderende kreten oproept. "Waarom ben u journalist ge worden Jezus... Iemand wordt geen journa list. Iemand is het. Dok ik. Ook al schrijf ik voor een blad waar de advertenties een hogere attentiewaarde hebben. Ik ben een journalist. Niet "geworden". _D I Goede Mioert Verburg, De vraag "waarom beklimt u die berg"- u ziet dat ik geen hoofdletters,kapitalen, gebruik - is helemaal niet aan de orde. Zeeland heeft geen bergen. Dus stelt u - net als zovelen - verkeerde vragen. U mag voor Zeeland trouwens ook Nederland invullen. Dat maakt niks uit. Ik wil echter één uitzondering maken. In Am sterdam mag u die vraag stellen. Amsterdam zit vol bergen. Je loopt er en belandt van het ene dal op de andere top. En vraagt iemand daar: "Waarom beklimt u die berg?", dan antwoordt men steevast: Nou, ik liep hier nou eenmaal en zowel links- als rechtsaf voert je langs een omweg. Het voert je door Vlissingen en Assen, Leeuwarden en Heerlen en dat kost tijd. En ik heb de tijd nodig. Elke seconde buiten Amsterdam is verspilling. Kort en hevig moet le leven. Dan is het allemaal niet zo lang en saai. Zonder omwegen.

Ietstelezen | 1987 | | pagina 3