Kent u DOW werkelijk? IEILIL M DOW DOW, een deel van uw dagelijkse leven s Vervolgopleiding t.b.v. de beeldend kunstenaar, deel 4: assortimentsopbouw D U weet dat bij voetballen de prestaties geleverd worden door het elftal. Maar weet u ook dat Dow een belangrijke grondstof levert voor de voetbal zelf? Net zoals voor de netten, de schoendoppen en het plastic hoesje voor de gele en rode kaart. Vrijwel iedereen - ook de voetballer en zijn fan - gebruikt wel eens produk- ten waar Dow de belangrijkste grondstoffen voor geleverd heeft. Zoals was middelen, cosmetica, kunststofonderdelen van computers, drukinkten, reinigingsmiddelen en koel kastdelen. de de een landelijke razend populaire Een zeer bekend probleem: men maakt werk maar verkoopt te weinig om er een redelijk bestaan aan over te houden. Men heeft dan de keuze om of te gokken op de 'Grote Doorbraak', of men moet commer ciëler worden. De kans op de Grote Doorbraak zou even groot zijn als die om het Grote Lot te winnen ware het niet dat de Grote Doorbraak ook nog na het ver scheiden kan plaatsvinden. Voor wie al wat eerder de vruchten van zijn werk wil plukken rest het slechts om proberen meer om te zetten. De eerste en meest simpele gedachte is dan dat men werk moet gaan maken dat 'populairder' is. Voor die kunstenaars die daar hun lust en zaligheid in vinden is dat een mooie oplossing. Maar met commer ciëler werken heeft het uiteraard niets te maken. Wie commerciëler wil werken zal in eerste instantie marktonderzoek moe ten doen: is er een markt voor het door hem gemaakte produkt? Indien die markt er is zal de kunstenaar zich met zijn pro dukt een plaats moeten veroveren. Als die markt er niet is dan moet ze ontwikkeld worden. Het is belangrijk te weten hoe groot de bestaande en potentiële markt is. Hoogst waarschijnlijk zal het bewerken van de markt middels één produkt produkt een onmogelijke taak zijn. Dus kunstenaar zal dus moeten proberen via een achterin gang binnen te komen. Na goed onderzoek en voorwerk kan men vaststellen hoe en in welke zin het assortiment uitgebreid moet worden. Iemand die hoofdzakelijk schil derijen van een paar duizend gulden maakt zal met werk in een andere prijs klasse moeten komen. Goedkopere schilde rijen maken betekent in veel gevallen te veel concessies, veel interesanter is dan om te denken aan zeefdrukken, etsen e.d.. Middels dat bijprodukt kan men dan aan marktontwikkeling doen als voorberei ding op de verkoop van het hoofdprodukt. IETSTEWINNEN Er komen de laatste tijd nogal wal pseudoniemen voor in de Zeeuwse druks el en, vooral in de - nadat Hamelink als dichter grootheid werd schoolkrantjes. Een boekenbon van F 10,- voor wie 'wie is wie' in deze ietstewinnen weet. Onder het pseudoniem "Ronald Verstralen" schreef hij in de Stem een stukje over en tegen Bellemans. Onder het pseudoniem "André van der Veeken" schreef hij in Ballustrada een stukje over en tegen Bellemans. Onder het pseudoniem "Officier van justi tie in het arrondissement Middelburg" stuurde hij een schikkingsvoorstel a F 65,- aan Bellemans. De vraag is: Hóe luidt de echte naam en (schifftingsvraag) onder welk pseudoniem schreef hij het komplete oeuvre van Theo Kars over? Inzendingen voor 15 juni naar de redactie van letstelezen. Speciaal voor Ronald Verstralen, medj werker van Stem-rubriek 'Zeeland Rond I nog een voorbeeld zodat ook hij begrijp I waarom het dit keer gaat: Er was eens eJ man die regenschermen verkocht. Zijn handeltje ging niet zo geweldig. Hij ver kocht vooral als het regende (want da.; konden de mensen die regenschermen! gebruiken)Tot er op een dag een goede fc- kwam met een zonnesteek. Hé dacht de| man, het hoofd moet ook beschermd wor den tegen zon! En vanaf die dag verkocht hij ook zonneschermen. Als er dan geen i regen was maar wel zon had hij toch nog omzet! Nu waren er ook wel eens dagen dat er geen regen maar ook geen zon was... er hoe dat het dan afloopt is weer iets voor vol gende keer! 5>' 1 Dow Chemical (Nederland) B.V., Postbus 48,4530 AA Temeuzen, Telefoon: 01150 - 72700 Telex: 55061 Telefax: 01150 - 72035. Milieu en veiligheid Dow hecht grote waarde aan veiligheid van de medewerkers en aan zorgvuldig omgaan met het milieu. Beide onderwerpen hebben voortdurend de aandacht. Constant worden nieuwe moge lijkheden gezocht en gevonden om het milieu niet onnodig te belasten. Dow-produkten Dow vervaardigt meer dan 1800 produkten; in Nederland o.a. ethyleen, propyleen, benzeen, butadieen, styreen, cumeen, polystyreen, polyglycolen en latex Deze chemicaliën en plastics vormen veelal de grondstoffen voor een uitgebreid scala van produkten waar men dagelijks mee te maken heeft. Werken bij Dow Typerend voor Dow is dat elke medewerker een zo groot mogelijke zelfstandigheid en verantwoordelijkheid krijgt. Zo wordt een aangenaam werkklimaat gecreëerd voor enthousiaste en praktisch ingestelde medewerkers. Dow in Terneuzen Dow Chemical in Terneuzen maakt deel uit van de Dow Chemical Benelux Regio. Er werken 2650 mensen. Daarnaast schept Dow veel werk gelegenheid voor tal van grote en kleinere toeleveringsbedrijven.

Ietstelezen | 1988 | | pagina 15