i rara /B ’BB CULINAIR boekhand^ Parfumerie Speciaalzaak en Schoonheidssalon NOVIB- KALENDE R JARIG eigentijdse sieraden en horloges henk&ingrid^^^van der kooij scherminkelstraat 31 vlissingen 01184-17377 Le Loup de Mer: la crème de crevettes qrises (Gepocheerde Zeewolf met een garnalensaus) Walstraat 91, 4381 GG Vlissingen, Tel. 01184-12446 3 L, 5 Meer dan 400 fotografen uit 12 landen stuurden foto's In voor deze ka lender. Foto's die het beste het eigen gezicht van de 3e wereld laten zien en een positieve boodschap overbren gen over een wereld die we zo vaak zien met rampen en armoede, op de achterkant van de bladen vinden we 12 persoonsbeschrijvingen van o.a. Allende, Mond- lane, Nasser, Tristan en In dira Ghandl, goed te gebruiken voor scholen dus. Het formaat van de kalender Is 60 x 26 cm en iedere koper ontvangt, wegens de 15e verjaar dag het spel Brains een vraag en antwoordspel. Een verjaardagskalend er met 6 In pastel uitge voerde bladen, naar foto's van de kalender, kan eveneens besteld worden. U kunt de ka lender (f33,50) en de ver jaardagskalender (f 12,50) bestellen bij No- vib 070-421766. Voor 4 personen: Stukjes wortel en bleekselder aanzetten in olie met garnalenpantsers. (250 gram garnalen is +/- 70 gram netto garnalen) Laat dit zo'n 2 minuten zachtjes zweten en voeg er een 1/2 borreltje cognac aan toe, een klein lepeltje tomatenpuree plus 3 dl. visfumet, ongeveer 20 minuten trekken, daarna door een zeef gieten. Het opgevangen vocht plus 25 gram garnalen glad roeren in de blender mixer. Saus in de pan doen met 3 dl. room en tot de helft laten inkoken. Vlak voor het serveren van het vuur afhal en en oplkloppen met een paar klontjes koude boter, op smaak brengen met peper, zout en citroen sap. Vier mooie stukken zeewolf +/- 200 gram heel kort pocheren, goed droogdeppen. Doe de warme saus over de vis met nog wat garnalen. Een onafzienbare rij Belgische auto's doet ver moeden dat er iets te beleven valt. Terecht. Onze zuiderburen hebben graag wat moeite over voor het krijgen van een bordje goed eten. We schrijven september 1988, een don kere middag waarop uw reporter, door een ongelukje, getooid met 50'er jaren zonnebril bijna twee uur te laat Au- berge des Moules in Philipinne blnnenstrulkelt. Binnen, een rustig ingericht modern aandoende ruimte, alwaar de talrijke clièntèlle zich te goed doet aan de culinaire krachten van chef Jaques van Hulst. Zij kijken wat verschrikt op! Gastheer Carlos Tieleman reageert rustig op de met een grote zwarte tas uitgeruste zonderling. Na enige minuten vertelt hij geanimeerd en gepassioneerd over zijn in de wijde omgeving bekende keuken. Over de vrij klassieke kaart, waar echter ook avontuurtjes in verscholen zitten, over de traditionele smaak van de zuiderburen die de Nouvelle Cuisine niet echt op prijs stellen -wie wel eigenlijk-. Over de verse aanvoer van de veelal Zeeuwse grondstoffen, de eigen kreeften, over de oesterputten die het restaurant sinds de oprichting in 1970 had en door diefstal en vervulling van de Westerschelde dicht moesten. Over de uitzonderlijke smaak van het schapevlees van de 'pre-salé’s' uit het Verdronk en land van-Saeftinge. Kortom een gesprek over alles wat met het culinaire samenhangt en belangrijk is. Nlni en Car los Tiëleman tonen een goed gastheerschap in al zijn facetten. Tekenend hiervoor is het feit dat de keuken zo flexibel is dat wanneer een aantal vaste gasten het restaurant-eten, na de zoveelste zakenlunch/diner, langzaam beu wordt, het In Des Moules geen probleem is een extra portie zuurkool met worst, een complete rijsttafel of erwtensoep te serv eren. Zaken die dus niet op de kaart te vinden zijn. Het andere uiterste bestaat ook bij Des Moules. Als Carlos Tieleman vertelt dat die avond Ton Fagel, een huisvriend, komt eten dan wordt er werk van gemaakt hem te verrassen met Schotse Sneeuwhoenders. U merkt, een uiterst flexibele keuken waar het plezier van de gast voorop staat. Een keuk en waar vakmanschap, mode en vooral plezier op de juiste manier gecombineerd worden. En zo hoort het ook.

Ietstelezen | 1988 | | pagina 3