De Koperen Tuin CULINAIR LEZERSBRIEF Boekhandel en uitgeverij n Gasthuisstraat 12 4461 JS Goes Telefoon 01100-31072 Sylvia de Ridder. Menu B Licht gerookte eendeborst met een sous van wilde bramen met een gepocheerde peer Krachtige runderbouillon met fijne kruiden Op Zeeuwse wijze gestoofde mosselen verpakt in Frans bladerdeeg Citroen granita Gesauteerde hazerug gepaneerd met fijnge malen walnoten Bakje van obliedeeg gevuld met snoeperijen Kofle of theeservies Een leuke extra informatie over valentijn kunnen we geven In de vorm van het nu al bekende kerstmenu. twee verschillende menu's voor re delijke prijzen die voor een uiterst aangename kerst kunnen zorgen. MenuA. Gerookte heilbot met een mousse van ge rookte Noorse zalm Heldere wildbouillon met bospaddestoeltjes Gevulde kwarteltjes met een julienne van groenten In een verfijnde mousselinesaus Citroen granita Gemarineerde ossehaas met een fleurlsaus Mandarijn Valentijn Koffie of thee servies La poire frais farcie "bergerette” Lekkere handpeer overvloedig gevuld met een vismousse bestrooid met Zeeuwse garnal en. Met grote verbazing las ik uw stukje boven de foto van het model Peter op blz. 7, nr. 4. Verwondert was ik over de vele reakties, die u gehad heeft t.a.v. de foto's van dit model (met ster). Verwondering dat het publiek van letstelezen zoveel geruster is, en waarde hecht, indien het model zond er censurering getoond wordt. De aanschouwer van deze fotoserie zou zich blijkbaar niet verder verga pen dan het geslachtsdeel van model P. Kijkt deze cultureel-bewuste aanschouwer dan slechts naar een detail van de foto i.p.v. het geheel? Heeft deze aanschouwer geen oog voor b.v. het licht in deze foto, of de achtergrond of de houding van het model? Vraagt niemand zich af, inclusief de redactie, waarom de maker van deze foto, het licht hard uit de linker-beneden hoek laat komen, zodat de llnkerbelljnlng van het lichaam verdwijnt en vervolgens de bovenzijde van het lichaam onderbelicht.Of de achtergrond, be staande uit een slordig opgehangen laken, compleet met kreukels. Wat voor rol speelt deze achtergrond in de modellering van het figuur? Stelt het laken een drapering voor of moest er enkel een effen stuk wand gecreëerd worden? Vervolgens de houding van de figuur in relatie tot de lap. Is er überhaupt sprake van een relatie figuur en lap, of is deze lap louter om de anonimiteit van het model te bewaren? Heeft het zin in, in deze foto de anonimiteit van het model te bewaren of was deze foto beter af geweest het model te tonen in zijn oor spronkelijkheid? Ik heb nog gezocht naar een mogelijk verband met de gesluierde vrouwen in de arabis- che wereld. Echter de subtiele wijze waarop zij hun sluiers dragen (nl. het zien en het bijna niet zien van de ogen) is in deze foto niet te vinden. Mij rijzen voldoende vraagtekens en hoe langer ik naar deze foto kijk, hoe triester ik het geheel vind. Ik verbaas me dat: 1een redactie zich aan opmerkingen van de lezers (en kijkers) over het wel of niet tonen van een ges lachtsdeel, op deze wijze laat kennen. 2. een blad, wat zich cultureel-bewust noemt, deze foto bestempelt als kunst zonder zich verder te verdie pen in een mogelijke expressie van een foto, maar zich louter concentreerd (laat concentreren) op het geslachtsdeel van een model. Beste Nico Out, al probeer je het onder pseudoniem, je mag nog steeds niet het 'Wat is Kunst' artikel voor letstelezen schrijven. Deze ingezonden brief van je zullen we dan maar plaatsen, maar dan is het toch echt klaar hoor 'O. i Een jong restaurant met een licht vrolijk karakter. Valentijn, een verfrissende duik in de Vllssingse culinaire branding. De jachthaven is er nog niet, Valentijn wel. Di rect aan de toekomstige jachthaven gelegen. Uchte pasteltinten die naadloos aansluiten aan het zomerse Vllsslngen en de te verwachten fleurigheid van zeilen. Een restaurant wat gelegen lijkt tussen de wolken. Menig feestavond zal hier na bezoek aan het Arsenaal theater waardig met een souper afgesloten worden. Genoeg lyrische beschrijvingen. Het gaat tenslotte ook om de keuken. Deze past zich geheel aan aan de omgeving. Deze zomer stond bijvoorbeeld dis amusé een bordje 'kreukels' op de tafel ter vermaak en inleiding op de aangename keuken met Franse inslag. Smakelijke maaltijden en vriendelijk vermaak. De naam Valentijn lijkt er borg voor te staan. Ook hier is het beste uit de Nouvelle Cuisine genomen en ver mengd met o.a. goed Hollandse porties. Of zoals eigenaar Stinenbosch het zelf zegt: Buikje rond’. Chef van Gent probeert d.m.v. het minstens vier maal per jaar wisselen van de kaart de inventiviteit van de keuken hoog te houden. Naast inventiviteit speelt ook perfectie een grote rol in het Vlissingse restaurant. Stinenbosch toont zich pas tevreden als alle details kloppen. Een tafel zonder bloemen of een ontbrekend mes is bij Valentijn niet te vinden. De perfectie uit zich verder in zaken als het roken van hammen e.d. Stinenbosch probeert alles in eigen hand te houden om zo een optimale controle te hebben op het eten. Opvallend Is het ook te noemen dat zoveel mogelijk eten wordt geser veerd met het karakter van Zeeland. Naast de eerder genoemde kreukels vindt men bij gastheer Stinenbosch ook oer-Zeeuwse groenten als lamsoren en zeekraal op de borden. Valentijn, een restaurant dat nu al bewezen heeft in een behoefte in Vlissingen te voorzien en nu reeds dit voor heel Zeeland laat gelden. Een frisse keuken, een fris geluid. Meer dan de moeite van het bezoeken waard. Valentijn is te bereiken onder telefonnummer 01184 -16450. Ingrediënten: 4 handperen, 1 citroen, 100 gr garnalen, 150 gr tongfilet (of scholfilet), 150 gr zalmmoot, 1 eetlepel mayonalsse, 1 eetlepel room, 2 eetlepels tomatenketchup, 1 eetlepel droge sherry. kruiderij: zout, peper uit de molen, thijm, worchestersaus, druppeltje pemod. garnering: takje peterselie, blaadje sla Breng bodem water aan de kook, doe hierin het zout, peper, thijm en het sap van de halve citroen. Pocheer hierin de vis gaar. Laat de vis in het vocht afkoelen. 50 gr van de garnalen plus de vis door de gehaktmolen draaien. Vervolgens mayonaisse, ketchup, sherry en room roeren en het sausje op smaak brenegen met de pemod. Vismousse en saus vermenegen met een spatel controleer de smaak en voeg kruiden toe. Schil de peren en halveer ze, uithollen met een klein lepeltje en bestrijken met de overgebleven citroen om verkleuring tegen te gaan. Peren vullen met vismousse, garneren met garnalen, sla en peterselie.

Ietstelezen | 1988 | | pagina 7