20 geschilderd portret van wijlen den hoogleeraar M. Ty- deman aangeboden door den heer J. H. Calkoen te St. Laurens namens mejufvrouw Bouvin alhier en met het gelithographiëerd portret van wijlen den secretaris van het genootschap dr. J. Borsius van diens zoon, ons medelid mr. W. C. Borsius. Voor het kabinet van oud- en zeldzaamheden, waaromtrent bij het bestuur plannen worden beraamd tot eene betere schikking en dat welligt in een der andere beneden-lokalen zal worden overgebragt zijn sedert November 1863 de navolgende geschenken ontvangen: van den heer C. H. J. van Benthem Jutting, een steenen kogel gevonden in de grachten van het voor malig kasteel te Sluis; van dr. A. A. Fokker, drie dergelijke kogels, bij de plaats gehad hebbende verbouwing der voormalige geschut gieterij alhier onder den grond gevonden; van kerkvoogden der Nederduitsch-hervormde gemeente, een steenen Christus-kopvermoedelijk een fragment van een kruisbeeldhalf verheven beeldhouw-werkgevon den ongeveer één el onder de begane oppervlakte ter zijde van het graf van P. de la Rue bij het herstellen en daartoe gedeeltelijk opnemen der bevloering van het zoogenaamde auditorium tusschen de nieuwe en de koor kerk alhier; van den heer A. Gei.uk JAz. te Tholeneen koperen tabaksdoos uit den tijd van Maria Theresia in 1853 bij het graven yan het kanaal te Hansweert op de schor ren gevonden van het lid jhr. J. de Witte van Citters te 's Gra- 21 venhage eenige min of meer beschadigde houten koppen, gediend hebbende tot steunsels van dakgoten op het voor malig kasteel Popkensburg van het lid F. Nagtglas een geschilderd uitgangbord blijkbaar uit de laatste helft der 16e. eeuw, voorstel lende visschers afkomstig van Yeere van den heer H. P. A. Sifflé een houten afbeeldsel van de gewezen graanbeurs te Middelburg van W. tl. Muller, werkman alhier, een steenen aks of handbijl van overouden tijd in Februarij 1861 bij het aanleggen van het bolwerk tusschen de langevij 11e en vlissingsche poorten op vijf ellen in den grond gevonden. Aangekocht is de glazen avondmaalsbeker, het laatst in de gewezen vischmarktkerk alhier gebruiktterwijl met het gemeentebestuur van Domburg wordt onderhandeld over de plaatsing in het museum van de uit den brand der kerk aldaar geredde overblijfsels van Nehalennia-beelden. Het zoude te veel van uwe aandacht gevergd zijnzoo ik al de teekeningenplatenportrettenkaarten en dergelijke stukken wilde opsommendie sedert den aan koop der Zelandia illustrata tot aanvulling dier zoo be langrijke en éénige verzamelingwelke steeds de kern van onze Zeeuwsche zaken blijft uitmakenvan meer dan ééne belangstellende zijde zijn verstrekt geworden. Kortheidshalve vermeld ik slechts de kaartenplaten en plans, betrekkelijk het beleg van Bergen-op-Zoom in 1747, ons geworden van jhr. F. C. de Casembroot te Tholen eene schetsteekening van den voorgevel van het huis

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1865 | | pagina 11