•22 I1n°. 40in de lange st. pieterstraat alhierwelk huis thans verbouwd en ingerigt is tot de rijks hoogere burgerschool, van den gemeente-bouwmeester C. Krijger; eene teekening in waterverw van het houten huis aan de noordzijde der langendelft, van den kunstschilder J. F. ScHUTZ een aantal photographiën der in uitvoering zijnde ka naal werken in Zuid-Bevelandvan 's rijks waterstaat enz. enz. Ook mag niet met stilzwijgen worden voorbijgegaan het fraaije geschenkons aangeboden door het lid A. Magielse en den heer J. J. Brandt, bestaande in de door hen geteekendeoriginele kaart van Zeeland, in I860 bij den steendrukker Roest te Middelburg uitge geven. Deze en dergelijke bijdragen hebben de waarde van de Zelancha illustrata niet weinig verhoogd wij trachten haar zooveel mogelijk bij te houden en er als het ware een legger van te maken van al het gedenkwaardige dat Zeelands oudheid aanbiedt en waaraan het tegenwoordige zich ook zal aansluiten met al datgenewat voor het na geslacht van belang kan zijn. Voor eene doelmatige be waring van haren rijken inhoud is ook gezorgd geworden* zij prijkt thans in eene sierlijke kas met de wapens der steden, wier geschiedenis en huishouding door haar op leerzame wijze aanschouwelijk voorgesteld wordt. Dat echter die uiterlijke praal in slechts geringe verhouding staat tot hare innerlijke waarde, zal dan eerst blijken, als de beschrijvende inhoudsopgave, met wier zamenstel- ling onze voorzitter zich thans onledig houdt, het licht zal hebben gezien Behalve den catalogus der bibliotheek en het verslag van het verhandelde in de laatste algemeene vergadering werd in 1864 en 1865 niets door het genootschap uitge geven. Al sinds lang zijn echter de bouwstoffen reeds verzameld voor een zesde stuk van het archief, welks uitgave mede binnen kort kan worden verwacht. Het zal inhouden a. Verhandeling van het lid A. Magielse in de gewone vergadering van April jl. voorgelezengetiteld «Middel van stroomafleiding tot ontzet der aangevallen oevers in Zeeland." b. Vier verhandelingen van mr. J. Vkrheijk van Cit- ters. I. Over de vroon-, leen-, hayman- en vrijlanden in Zeeland. II. Over de dijkagiën van Walcheren. III. Over de dijk- en waterpenningen. IV, Over het regt van dijkvelling. Met twee gekleurde kaarten. c. Beschrijving van eenige in het strand van Walche ren gevonden schedels en van een cranium osteoscleroti- cum door dr. J. C. de Man. Met twee uitslaande platen. d. Bijdragen voor de geschiedenis der hervorming in 1Het eerste deel is met het afdrukken van dit verslag verschenen, onder den titel van Zelandia illustrata verzameling van kaarten portret ten platen enz. betreffende de oudheid en geschiedenis van Zeelandtoehe- hoorende aan het Zeeuwsch genootschap der wetenschappenbeschreven door mr. M. F. Lantsheëk. Prijs 1,70; doch voor de leden des ge- nootschapsop franco aanvrage bij den secretarisverkrijgbaar gesteld voor 1,20.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1865 | | pagina 12