30 Maar onze instelling, zoo oud, is daarom toch niet verouderd. Met nog jeugdige krachten streeft zij voort op de baan, al een eeuw te voren afgebakend. Den alleen wijzen God op het hoogst te verheerlijken het gansche menschdomen voornamelijk den landgenoo- tenvoordeelig te zijn en allerlei nuttige kunsten en we tenschappen voort te planten" dit was het doel, dat onze vaderen bij de oprigting van het genootschap zich voor oogen hebben gesteld. Mogen nu al met den geest des tijds ook de eischen der wetenschap zijn veranderd en hare grenzen aanmerke lijk uitgebreid zijntoch ligt er nog veel goeds en ter behartiging waardig in die woorden, waarin het eerste artikel is vervat van onze grondwettot wier naleving wij nog zijn gehouden en onder welke het Zeeuwsch ge nootschap getrouw aan zijne leuze,/JSon sordent in undis" zich zoolang met roem heeft staande gehouden en den goeden naam heeft verworvendien het thans aan ons is te handhaven en te bewaren. Na het voorlezen van dit verslag deelt de voorzitter mede, dat sedert de laatste algemeene vergadering aan het genootschap geene werken zijn ingezonden wier schrij vers verlangen te dingen naar de gouden medaille, uitge loofd bij besluit der algemeene vergadering van 25 April 1860. Op voorstel van het bestuur wordt besloten voortaan geen prijsmedaille meer uit te loven. 31 Eindelijk heeft de vergadering tot leden benoemd de heeren prof. D. Bierens de Haan, te Leiden; prof. W. G. Brill, te Utrecht; P. Caland te Delft; M. F. A. G. Campbell, te 's Gravenhage; prof. G. J. Loncq, CJz. te Utrecht; prof. W. Moll, te Amsterdam; dr. F. Seel- heim te Middelburgjhr. J. W. van Sijpesteijn te 's Gravenhage; J. van der Toorn, te Nijmegen; mr. J. R. Thorbecke te 's Gravenhage prof. S. Vissering te Leiden; A. Walraven, te Hoek; H. P. Winkelman, te Vlissingen; dr. J. Zeeman, te Amsterdam en mr, A.E. Gheldolf te Gent.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1865 | | pagina 16