6 Een hunnerjhr. nar. W. C. de Jonge ontviel ons reeds kort na zijne benoemingbuiten hem hebben wij sedert onze laatste algemeene vergadering nog het ver lies te betreuren van de directeuren dr. A. M. Snouck Hur- gronje en mr. S. baron van Heemstra beiden overleden. De heer mr. W. O. M. de Jonge van Ellemeet heeft in 1863 als directeur bedankt, zoodat het genootschap thans vijf-en-vijftig directeuren telt, welk aantal binnen kort nog met twee staat vermeerderd te worden, name lijk met de heeren jhr. F. C. de Casembhoot en J. H. Paehlig die dezer dagen hebben verzocht mede als di recteuren te worden aangenomen. Uit de rij onzer leden zagen wij er velen ons door den dood ontnomenvan de meesten hoordet gij zoo even door onzen geachten voorzitter den belangrijken levens loop schetsenvan allen zult gij zelf u de verdiensten herinneren als ik u slechts hnnne namen noem te weten de heeren mr. J. Bake dr. P. Hofman Peerlkamp Molenaar, mr. N. J. van Eekelen mr. A.P. van Deinse dr. E. B. Swaluë, H. Bouman, prof.W. Vrolik dr. J. M. Schrant en dr. R. C. Bakhuizen van den Brink. Van de te Middelburg woonachtige leden heeft slechts één, jhr. mr. C. de Jonge, in 1864 den wensch te kennen gegeven om als lid-directeur te worden aangeno men, terwijl het lid-directeur dr. H. Polman Krüseman in December 1863 voor het directeurschap heeft bedankt en jhr. J. R. T. Ortt in 1864 bij zijn vertrek van bier heeft ver zocht voortaan alleen als gewoon lid te worden aangemerkt. 7 Met inbegrip der heerendie als leden van het uit voerend bestuur het radikaal van directeur hebben ge kregen heeft het genootschap thans tien leden-directeuren. Van de achttien, in de laatste algemeene vergadering tot leden benoemdezoo binnen- als buitenslands woon achtige geleerden hebben wij berigt ontvangendat zij met genoegen het lidmaatschap hebben aanvaard; slechts van één hunner, van den heer dr. L. A. te Winkel te Leidenbleef dit berigt achterwegewij durven ons echter vleijen, dat ook hem die benoeming aangenaam zal geweest zijn. In de gewone vergadering van 5 April jl. werden op voorstel van het bestuur tot leden benoemd de te Mid delburg met der woon gevestigde heeren C. Brunings, dr. C. A. Engelbuegt en dr. C. M. Kan die mede allen zich deze benoeming hebben laten welgevallen. Op dit oogenblik heeft het aantal der leden de leden directeuren medegerekendhet cijfer van twee honderd en zes bereiktstraks zal de candidatuur van vijftien nieuwe leden, volgens de in de gewone vergadering van 4 Octo ber jl. opgemaakte lijst, aan uwe beoordeeling en beslis sing worden opgedragen. In het bestuur des genootschaps is geene verandering gekomen bij de periodieke aftredingwelke volgens het 3". punt der gewijzigde statuten van Eebruarij 1862 jaar lijks moet plaats hebben, zijn in December 1863 uit een dubbeltalbestaande uit de heeren K. R. Pekelha-

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1865 | | pagina 4