10 berdeof het indienen van zoodanig adres wel viel binnen den kring der bemoeijing van het genootschap. Het laatste vond zijn antwoord in het besluit der meerder heid die zoowel vóór het eeneals vóór het andere stemde en aan het bestuur de redactie overliet van het adres dat in de bijlagen van dit verslag zal worden afgedrukt 1 Nog vóór het einde van het jaar werd ons van wege den Koning door den minister van justitie te kennen ge geven i> dat de in het adres aangevoerde gronden bij eene aanstaande herziening der Nederlandsche strafwetgeving een onderwerp van ernstige overweging zouden uitma ken 2)» Van ganscli anderen aard en geheel en al tot onze bijzondere huishouding behoorende was het adres in de maand Mei van het vorige jaar aan de provinciale staten van Zeeland ingediend. Het is u niet onbekenddat in meer dan ééne pro vincie zooals o. a. in UtrechtZuid-Holland en Noord Brabant instellingen als de onze door het gewestelijk bestuur worden gesubsidiëerd. In de vergadering van 21 April werd door directeuren besloteneene poging te wagen om ook voor ons genootschap eene vastejaar- lijksche subsidie uit de provinciale fondsen te erlangen. De redenenwelke tot dat besluit hebben geleidde vruchtenwelke wij voor de toekomst uit zoodanige vermeerdering van onze inkomsten verwachttenen de I 1 grondenwaarop wij vol vertrouwen het verzoek aan de beslissing der staten opdroegenzijn allen kortelijk uiteen gezet in het adres zelfdat aan ieder hunnner in afdruk is toegezonden en mede in de bijlagen van dit verslag zal worden opgenomen 1 Wij zagen ons in onze billijke verwachting niet teleur gesteld en mogten ons weldra in eene allergunstigste be schikking verheugen, die bij besluit van 8 Julij 1864 genomen aan het genootschap voor den tijd van tien ach tereenvolgende jaren eene vaste subsidie, ten bedrage van 400 's jaars, heeft verzekerd. Hierdoor ziet het genootschap zich in staat gesteld om met rustigen tred voort te gaan op den weg van ontwikkeling en uitbreiding. De boekerij, de kabinetten en verzamelingen, in het museum geplaatstdragen uiterlijk de kenteekenen van de goede zorg en netheiddoor den concierge aan de bewaring besteedbij eene nadere beschouwingwaar toe het bestuur directeuren en leden met hunne fami- liën en bekenden* ten allen tijde uitnoodigt, zal niet min der blijken van den ijver en de kennisdoor de verschil lende conservatoren bij de rangschikkinghet in orde houden en het completeren der aan hun toezigt opge dragen collecties aan den dag gelegd. Op de bovenzaalwaar tot dusverre alleen de verza meling opgezette vogels geplaatst wasprijkt thans in sier lijke vitrines de uitmuntende verzameling horens en schel- Zie Bijlage I. 2) Zie Bijlage II. Zie Bijlage III.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1865 | | pagina 6