16 ons toegekomen van de heeren J. Luteijn en P. J. de Cloedt beiden te Middelburgden lieer mr. J. G. de Witt Hamer te Deventer, den heer J. Spruijt te Haar lem en van eenige Amerikaansche zeeofficierendie het museum ten vorigen jare hebben bezocht. Gelijk men weetwordt den bezoekers een boek ter inschrijving van hunne namen aangeboden, welk boek over de beide laatste jaren een aantal van ruim 600 hand- teekeningen aanwijst. De bibliotheekdie steeds in omvang toeneemt en ook in gelijke mate in belangrijkheid wintvindt ter naauwer- nood genoegzame ruimte in de driethans door haar ingenomen vertrekken. Ook in den laatsten tijd werd er toenemend gebruik van gemaakt zoowel door directeuren en ledenals door hunne tusschenkomst ten behoeve van personendie niet met het genootschap in betrekking 17 staan. Enkele werken zijn met voorkennis van het bestuur ook buiten de stad uitgeleend geworden. De nieuwe cataloguswaarvan reeds in het vorig ver slag werd gesproken en volgens welken de boeken nu gerangschikt en genummerd zijn, is den 1 Augustus van het jaar 1864 in het licht verschenen, rondgezonden en algemeen verkrijgbaar gesteld. Het bestuur deed de toe zending aan directeuren en leden vergezeld gaan van eene circulairewaarbij het met genoegen op den niet onbe- langrijken inhoud van dien catalogus mogt wijzenals grootendeels verkregen door geschenken hunnerzijds door bijdragen van andere genootschappen, zoo binnen- als buiten 's lands gevestigd van ministeriële departementen, van besturen, collegiën, commissiën en ook van vele bijzon dere personen. Het voegde daarbij den wenschdat die algemeene medewerking haar ook voor het vervolg niet mogt worden onthouden en dat velen zich aangespoord mogten vinden om de leemten aan te vullendie natuur lijkerwijze nog in vele vakken waren overgebleven. Aan die opwekking is van meer dan ééne zijde met de meeste bereidwilligheid gehoor gegeven: de namen van allen, die ons boekwerken ter plaatsing in de bibliotheek hebben doen toekomenom niet eens te gewagen van de genootschappen, besturen en commissiën, die ons mede met dergelijke blijken van hunne belangstelling heb ben vereerd vullen wederom eene lange lijst 1). 2 Stooter of Leye. daalder (zilver)van Zeeland. 1586. Halve duit (goud)van Zeeland1753. Livre of stuiver (koper), van Zeeland1795. Rijksdaalder met tulprand van Gelderland (zilver). 1762, Dime of 10 Amerik. centstuk (zilver) 1856. Halve dito 5 (dito) 1853. Stuk van 3 (dito) 1852. Greenback 50 (papier) 1863. dito 5 (dito) 1863. dito 5 (dito)1862. Assignaat van 15 sous (dito)1792. dito 15 (dito).1793. dito 10 (dito)1793. Sedert de laatste algemeene vergadering zijn er geschenken ontvan gen van Het ministerie van binnenlandsche zaken. Het ministerie van finantiën.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1865 | | pagina 9