60 bourne in Australië noocligde ons tot eenen ruil van werken uit. De pogingen, door ons in het 1866 beproefd, om de sedert het jaar 1830 verbroken relatiën met de Académie royale des sciencesdes lettres et des beaux arts de Belgique te Brus sel weder aan te knoopenwerden met een gunstigen uitslag bekroond. Aan de commissie voor de oprigting van een standbeeld voor Boerhaave te Leiden verleende het genootschap gelde lijke ondersteuning; ook trad het toe tot de Marnix-veree- niging te Utrecht. Hiermede, Mijne Heeren, geloof ik alles getrouwelijk te hebben medegedeeld wat kan gezegd worden tot de werk zaamheden en lotgevallen van ons genootschap te behooren. Achtte ik mij in den aanvang van mijn verslag geregtigd tot de verklaring, dat wij met gerustheid de toekomst kun nen te gemoet gaan; de juistheid dier uitspraak laat ik gaarne aan uwe beslissing over. Zeiven zijt gij nu in staat om een oordeel te vellen over den tegenwoordigen toestand van onze oude instellingdieverre van verouderdvol moed en kracht haren tweeden eeuwkring intreedt. Na het voorlezen van dit verslag wordt in behandeling gebragt het voorstel van het bestuur om bij gelegenheid van en ter herinnering aan het honderdjarig bestaan van het genootschap in het jaar 1870 te Middelburg te houden eene tentoonstelling van voor Zeeland belangrijke voorwerpen uit vroegeren tijd, welk voorstel wordt aangenomen. Eindelijk heeft de vergadering bij mondelinge stemming tot leden benoemd de heeren dr. J. A. H. Bosquet te Maastrichtmr. A. J. van Deinsb te Middelburgprof. Gr. Diephuis te Groningendr. G. E. van Dommelen te ■'s Gravenhage; dr. J. C. Hacke van Mijnden, te Am sterdam; dr. H. van Hall, te Middelburg; jhr. mr H. J. van dee Heim te 's Gravenhagedr. W. J. Janssen te Kruiningenprof. P. de Jong, te Utrecht; prof. H. Keen, 61 te Leiden; prof. A. Kuenen te Leiden; dr. E. Moll, te Goes; G. A. Vorsterman van Oijen, te Aardenburg; prof. C. A. J. A. Oudemans, te Amsterdam; mr. J. A. Philipse, te 's Gravenhage; M. Henriques Pimentel, te 's Graven hage; E. P. L. Pollen, te Scheveningen dr. A. Réville te Rotterdam; mr. P. Rometjn te Middelburg; prof. J. G. de Hoop Scheefer, te Amsterdam; dr. 0. J. Snijders, te 's Gravezande H. D. Slegt, te Vlissingen; mr. L. A. J. W. baron Sloet van de Beele te Leiden; dr. R. Wester- hofe te Warffumden commandeur A. Cialdi te Rome; den markies Anatole de Caligny te Versailles; wHiLDS, te Philadelphia; Leopold van Hollebeke, te Brugge; mr. G. Roltn-Jaequemyns, te Gent; prof. E. de Laveleye te Luik de Renard te Moscou Ch. Ruelens te Brussel prof. Max. Rooses te Gent; mr. C. A. Serrure, te Gent; dr. Snellaert te Gent. Hierop is de vergadering door den voorzitter gesloten.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1869 | | pagina 23