■v AANTEEKENINGEN OP DE FEESTREDE. 62 Bl. 6, Die van de Nederlandsche letterkunde te Lei den en van de Hollandsche maatschappij der wetenschappen te Haarlem. Bl. 10 (2). Onder de uitsluitend op Zeeland betrekking heb bende door het genootschap te Ylissingen bekroonde verhan delingen merken wij opdie Over de bewoners van Zeeland tot aan de XYe eeuw, van D. vak Crttijsselber&ek. (Verhandelingen, uitgegeven door het Zeeuwsch genootschap der wetenschappen te Ylissingen, 2e d., bl. 1) Over de menigvuldige vallen of grondbraken in de zeedijken van B. Nebbeks van C. de Kakter en'van B. Rekou. Ver handelingen 3e d., bl. 361 en 99) Over den nadeeligen invloed van de verhooging van den ne gotiepenningbekend onder den naam van zilveren dukaat of rijksdaalder, van O. Zillesek en van J. Mareeuw Jun. (Ver handelingen, 9e d., bl. 1 en 23); Over de najaarskoortsen in de garnizoenplaatsen van Staats- Ylaanderen, door Gr. W. Callekeels en Joh. Har&er. (Ver handelingen 10e d., bl. 3 en 131). De ingezonden en geplaatste stukken uitsluitend Zeeland be treffende, zijn van: L. Bomme. Mededeelingen omtrent zeeinsektengevonden aan het strand van Walcheren of in de wateren van Zeeland le d., bl. 3943e d., bl. 283 en 6e d., bl. 357. Omtrent zee- polypen2e d., bl. 277 Mr. L. P. vak de Spiegkel. Over Zeelands hooge of grafe lijke vierschaar2e d., bl. 69) A. Mulder. Weerkundige waarnemingen te Vlissingen le, 2e, 3e en 6e deel; 63 J. Ermeriks. Over het kasteel van Rammekens3e d., bl. 133; J. Basteb. Meteorologische waarnemingen te Zierikzee3e d., bl. 648 4e d., bl. 669; J. Ermeriks. Eerste stichting en lotgevallen van sommige plaatsen ten oosten en westen der Schelde gelegen, 5e d., bl. 1; J. vak Iperek. Berigt wegens eene schildpadde aan de kusten van Zeeland, 6e d., bl. 620; Mr. N. C. Lambreöhtsek. Onderzoek of Philips, de derde van dien naam onder de Hollandsche en Zeeuwsche graven zich ooit door den roomschen paus hebbe doen ontslaan van den eeddien hijbij het aanvaarden der regering gedaan had 9e d., bl. 431 Gr. de Wikd. Dissertatio de aëre Zelandico 13e d., bl 451. Bl. 10(3). De titels van die genootschappen worden ver meld in het voorberigt van het 2e deel der Verhandelingen bl. XIYvolgenderwijzeDe Hollandsche maatschappij der we tenschappen te Haarlemde maatschappij tot redding der dren kelingen en de teeken-akademie te Amsterdamhet Bataafsch genootschap der proefondervindelijke wijsbegeerte te Rotterdam het genootschap der vaderlandsche letterkunde te Leiden, de genootschappen ter bevordering van het vaderlandsche recht en tot voltooijing van den akkerbouw te Groningen en het Zeeuwsch genootschap der wetenschappen te Ylissingen. Bl. 11(4). Eene van mr. J. D. vak Leetjwek met eene gouden en eene van 0. Terke met eene zilveren medaille. Deze verhandelingen zijn opgenomen in Verhandelingen 12e d., le st., bl. 1 en 87zijnde aan dezelve verder bl. 213 een aan hangsel toegevoegd van aanteekeningenverzameld uit de niet bekroonde verhandelingen, tot nadere staving en opheldering der gekroonden, door A. 's Gravezakde. Eene vroeger door J. W. te Water aan het genootschap afgestane verhandeling over het begraven van lijken in de ste den en in kerken was reeds in Verhandelingen, 4e d., bl. 629, geplaatst. Bl. 12, (3). De algemeene burgerlijke begraafplaats buiten de stad Middelburg is eerst in Juni 1830 ten gebruike open gesteld. Bl. 12, (6). Inhet jaar 1778 schreef het genootschap de vol gende prijsvraag uit: „welke verbetering hebben de gemeene

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1869 | | pagina 24