VERSLAG VAN HET VERHANDELDE IN DB ALGEMEENE VEEGADEBING, gehouden den 1 April 1874. De laatste algemeene vergaderingwaarvan het verslag ge drukt en aan de directeuren en leden toegezonden is werd voor vijf jaren gehouden in de groote vergaderzaal der pro vinciale staten van Zeelandden 7 April 1869 bij gele genheid dat het honderdjarig bestaan van het genootschap op plechtige wijze werd herdacht. Na dien tijd zijn de algemeene vergaderingen niet meer, zooals vroeger, om de twee of drie jaren gehouden, maar kwam men tot dat einde jaarlijks op den eersten Woensdag der maand April in het museum te Middelburg hij een. De vaste werkzaamhedenaan die vergadering opgedragen werden geregeld vervuldde namen der nieuwe leden die toen zijn benoemd en het lidmaatschap hebben aangenomen, vindt men vermeld op de hiervoren medegedeelde lijst. Telkens werd door den secretaris een kort verslag gegeven van den toestand en de werkzaamheden van het genootschap gedurende het afgeloopen jaarook deden de afdeelingen verslag van het door haar verhandelde, enz. In de laatste algemeene vergaderinggehouden den 1 April 1874, werd door den secretarister voldoening aan artikel 80 der weteen meer uitvoerig verslag uitgebrachtdoor 37 samenvatting van het reeds vroeger medegedeelde tevens de geschiedenis behelzende van het genootschap gedurende het laatst verloopen vijftal jaren. Daaraan ontleenen wij het volgende Directeuren en leden. Het aantal directeuren datvolgens de daarvan den 1 Mei des jaars 1869 opgemaakte lijst, toen 73 bedroeg, is thans tot 70 verminderd. In dien tusschentijd zijn overleden de heeren jhr. mr. A. P. van Doorn van Koudekerkemr. J. A. baron van der Heim van Duivendijke, mr. S. van der Swalme, J. J. de Kanter, mr. I. R. A. Engelenberg, mr. J. van dé GraftA. Tak van Poortvliet en M. Pak Brouwerterwijl voor hunne betrekking van directeur, meestal om reden van vertrekhebben bedanktde heeren mr. J. P. Bijleveld van SerooskerkeJ. P. ButeuxC. D. Roëll, jhr. mr. W. P, de Jongemr. G. B. Visscher, jhr. A. W. Teding van Berkhout, M. Prakken, mr. H. C. A. Thieme CAz. en G. B. Escher. Toen het genootschap de tweede eeuw van zijn bestaan intrad, telde het 228 leden; niet minder dan 49 hunner zijn sinds dien tijd door den dood uit ons midden weggenomen te wetende heeren mr. H. Beijerman P. P. L. Helvetius van den Bergh jhr. Ph. Blommaert, mr. J. T. Bodel Nijen- huisdr. J. C. van den Broecke mr. P. A. S. van Lim burg Brouwer, C. Brunings, A. Caland, J. H, van Dale, J. J. van Deinse, G. H. M. Delpratmr. P. J. G. van Diggelen prof. P. Z. Ermerinsdr. G. P. P. Groshans dr. J. O. Hacke- van Mijndenprof. H. C. van Hallprof. W. A. van Hengeldr. J. A. Herklotsdr. C. B. Hermans prof. C. Pruijs van der Hoeven, J. W. Holtrop D. T. Huët, dr. L. J. P. Janssen, dr. W. J. Janssen, prof. P. Kaiser, B. Kam, mr. E. J. KiehlH Kuijper Gz V. van Lissa, A. Magielseprof. T. A. W. Miqueldr. H. J. Nassau W. C. Pape, A. Perreau, P. Priem, G. van Schalk, P. A. van der Scheerprof. C. E. Voorhelm Schneevoogtdr. C.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1874 | | pagina 20