Maart. Dr. J. P. Berdenis van Berlekotn. Over het Ozon gehalte der lucht en de waarnemingen te dien opzichte door hem gedaan gedurende de jaren 1868 en 1869. October. H. Boonen. Over de ontwikkeling der dienst van Lave Jehovahbij de Israëlieten. December. P. M. de Ligny. Over het bloedtoegelicht door afbeeldingen. 1871. Pebruari. Mr. W. C. Borsius. Over de vrijheid der Schelde in verband met het internationaal recht. Maart. Jhr. mr. C. de Jonge. Over mr. J. II, Appelius naar aanleiding van het door hem in 1801 anoniem uitge geven geschrift: nDe staatsomwenteling van 1795 in haren aardloop en gevolgen beschouwd November. Dr. H. van Hall. Over de cuscuta of het warkruid en de orobanche of bremraapmet overlegging van eenige in Zeeland gewonnen exemplaren. December. J. JL. Luti. Over Moliere s Misanthrope. 1872. Januari. J. P. W. Conrad. Over de vroegere en tegenwoordige plannen tot droogmaking van de Zuiderzeetoe gelicht door kaarten en teekeningen. Pebruari. J. J. van Toorenenbergen. Over de hoofdge beurtenissen van de omwenteling van het jaar 1572. Maart. Dr. P. Seelheim. Over de bazalt en hare vorming toegelicht door eenige proeven en opgehelderd met kaarten teekeningen en photographiën. October. Mr. E. J. Kiehl, Over Thorbeckds aandeel in het voorstel der negen tot grondwetsherziening in 1844. November. E. J. W. Koch Over Louis Bernard Bonjean, ex-senateurvoorzitter van het hof van cassatieen zijne laatste oogenblikken tijdens de commune te Parijs in de maand Mei van het jaar 1871. December. Dr. G. van Hennekeler. Over de onlangs door den hoogleer aar Klinckerfüss gedane uitvinding om bij straat verlichting al de gaslantaarns te gelijk ie ontstekenopge helderd met proeven. 41 1873. Januari. Mr. A. J. van Deinse, Over het char terboek van van Mieris als de beste bron voor de kennis en geschiedenis van den staatkundigen en maatschappelijken toe stand van Zeeland in de 13de en 14de eeuw. Pebruari. J. P. Neyt. Over de afdamming van het Sloe toegelicht met kaarten en teekeningen. Maart. Dr. J. G. Vögler. Over het muntwezen bij de Romeinen tijdens de republiek. October. J. C. Altorffer. Over Jacob van Artevelde en Abraham Lincoln(twee dichtstukken met prosa inleiding). November. Mr. E. JKiehl. Over eenige bijzonderheden uit het leven van mr. R. J. Thorbecke vóór den Belgischen opstand en herinnering aan zijn aandeel in het ontwerpen en tot stand brengen der grondwet. December. Dr. J. C. de Man Over de dubbel-monstra naar aanleiding eener verzameling van praeparaten te Mid delburg voorhanden, waarvan enkele exemplaren ter bezich tiging werden gesteld, voorts toegelicht met platen en boek werken. 1874. Januari. Dr. J. C. de Man. Over de defect monstraten vervolge der vorige lezing, wederom opgehel derd met platen en praeparaten. Pebruari. J. P. van Visvliet. Over de oudste geschiedenis der abdij te Middelburg uit onuitgegeven stukkenden om vang en de inrichting har er gebouwende uitgestrektheid har er bezittingen 'op Walcheren enz. Maart. Dr. P. Seelheim. Over de grondboringendie in de calamiteuse polders van Zeeland in den laatsten tijd zijn gedaan en over de resultatendie het onderzoek daarvan voor- loopig heeft opgeleverd. Behalve aan deze lezingen werd gewoonlijk een gedeelte van den avond besteed aan het bespreken van de verschillende aanwinsten, door koop en giften voor de verzamelingen van het genootschap verkregen. Menig belangrijk rapport wem daarbij door de conservators gedaan, terwijl soms de aandacht ook 40

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1874 | | pagina 22