78 macher Zijnenmr. J. H. de Stoppelaarmr. A. F. Siffie mr. M. F. LantsheerK. R. Pekelharing en P. Nagtglas. De puntendie besproken zijnwaren de vorming der democratische partij in de Nederlanden in de 18e eeuw, door den heer mr. P. Romeijn; de ontdekking door dr. Livingstone van een groot binnenmeer in Afrika, door mr. M. P. Lants heer; het stelsel der rechtsingangen (decreten van apprehen- sie en dagvaarding in persoon) in onze vroegere strafvorde ring volkomen gewettigd bij de toenmalige inrichting van ons strafrecht, door jhr. mr. C. de Jonge; de looden afslag of afdruksel van eene ronde plaatwellicht eene der zijden van een grooten gedenkpenninggevonden 1869 bij het opgraven van een der bastions alhier, door mr. G. N. de Stoppelaarde bekende plaats in Shakespere's testament waarbij hij aan zijne vrouw bemaakt //his second best bed" als overeenstemmend met akten verleden voor provisor en deken van Walcheren, betreffende inwoners van Oost-Souburg door mr. M. P. Lantsheer; de loterij tot beneficie van de banck van leeninge te Middelburg door den magistraat ont worpen 12 Januari 167 7, door mr. G. A. Pokkerhet po- litisch evenwicht in Europa, door mr. E. J. Kiehlde vraag, waarom Holland en Zeeland nauwer dan andere gewesten voor 1795 verbonden zijn geweest, door mr. P. Romeijn; de tol van Yersekeroordnaar aanleiding eener kaart van de Schelde uit de 15e eeuw, in het stedelijk archief van Antwerpen berustendedoor mr. A. J. van Deinsehet handschriftop het rijksarchief te Brussel bewaard wordende getiteldCompte rendu par Laucelot Parasis commis a Padministration des deniers destines aux fortifications et a P erection du ehate.h Flis- singuedes travaux y executes, du 8 Juin 1571aul6Aout 1572door den heer J. P. van Yis vlietde nieuwe christenen of bekeerde joden en hunne vervolging te Middelburg in 1541, door mr. J. H. de Stoppelaarde gedenkpenning ter gedachtenis van den godgeleerden Jacob Yerschoor, stichter eener godsdien stige sectenaar hem Yerschooristen genaamd, door den heer 79 A.. H. G. Pokker; de vermoedelijke bevolking van Middel burg in de 17e en 18e eeuw, door mr. G. A. Pokker; de aanteekeningen van Pieter de la Rue, door hem van 1723 tot 1740 in zes kwartijnen te boek gesteld, door den heer P. Nagtglas; de in ons museum aanwezige afgietsels van Romeinsche munten door dr. G. J. Yögler; eenige bijzon derheden over de kamer van directeuren voor den Levantschen handel te Middelburg, door mr. M. P. Lantsheer; mededee- lingen over de zoogenaamde lettres of caractères de civilité, door den heer J. C. Altorffernaar aanleiding van den in 1610 met die lettersoort te Goes gedrukteu uitersten wil van. Lowijs Porquin, enz. enz. Afdeeling voor natuurkundige wetenschappen. In 18f$ bestond het bestuur dezer afdeeling uit de heeren dr. P. Seelheimvoorzitterdr. J. C. de Manonder-voor zitter en dr.-H. van Hall, secretaris, terwijl in 1871 de laatstgenoemde door den heer P. M. de Ligny werd vervan gen, sinds welken tijd er geene verandering in het bestuur is gekomen. Wat de werkzaamheden betreftdeze bepaalden zich tot het behandelen van allerlei onderwerpen van bij zondere natuurkunde en meteorologie door de heeren dr. J. P. Berdenis van Berlekom en dr. J. C. de Manvan scheikunde door dr. P. Seelheim, van plantenkunde door dr. H. van Hall, van dierkunde door dr. J. G. de Man, van aardkunde door dr. P. Seelheim en dr. J. C. de Man, en van algemeene natuurwetenschap door de heeren G. B. Escher en J. H. Snijders. Wijziging der wet. Door het bestuur zijn eenige wijzigingen der wet van 21 October 1868 wenschelijk geacht; in de laatste algemeene vergaderinggehouden 1 April 1874, zijn die wijzigingen ter kennis van directeuren en leden gebracht. Het ontwerp

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1874 | | pagina 33