66 Wat nu nog de verzameling zelve betreft, zoo bestaat het planzich vooral op het bijeenbrengen der ongewervelde dieren toe te leggenofschoon het niet te ontkennen valt dat zij èn moeielijk te verkrijgen zijn èn door hare geringe grootte weinig of niet de verzameling opluisteren. Coleoptera en lepidoptera. Deze verzameling, door het genootschap in het jaar 1869 aangekocht en sinds dien tijd door den oorspronkelijken aan legger den heer P. de Bruijne als conservator met de meeste zorg bijgehoudenneemt voortdurend in uitgebreidheid toe. Zij zal worden vermeerderd met eene nieuwe afdeelingbe vattende de hemiptera hjmenoptera diptera orthoptera myriapoda en neuropteramet andere woorden wandsen bijen en wespenvliegensprinkhanenduizendpooten en glazenmakers. Onder de vlinders, die er in de laatste jaren bijgevoegd zijn verdienen bijzondere vermelding de zeuzera aesculi, te Domburg gevondeneene kapel, waarvan de rups in het hout van vruchtboomen leeft en die in geheel Neder land vooral in Zeelandzeer zeldzaam voorkomtde liparis monacha (Sepp II4 pl. 19) te Hulst op eikenboomen ge vangen de lusiocampa pinialdaar in een dennenbosch gevan gen en hoewel opgenomen bij Sepp YI29,-30, toch zeer zeldzaam beschreven de clostera curtata(Sepp III pl. 8 pag. 4) op dit eiland gevangende ennomos alniaria Sepp I, 6, 7) eveneens en de minder zeldzame fidonia piniaria, alsmede nog eenige andere soorten die op Walcheren meer malen gevonden daarentegen minder algemeen op het eiland Schouwen worden aangetroffen. Yan den heer dr. Holm te Domburg ontving het kabinet een aldaar gevonden soort torrendatvoor zoover den conservator bekend isniet op Walcherenmaar alleen in Gelderland voorkomt. Conchyliën. De verzameling conchyliën door den conservator dr. Y. 67 Keijzer in 1869 nieuw geclassificeerd, hetgeen toen eene andere wijze van rangschikking heeft noodig gemaakt, ter wijl al de exemplaren van nieuwe etiquetten zijn voorzien is sedert dien tijd met 69 nieuwe soorten verrijktwelke tot 46 verschillende geslachten behooren. Het geheel bestaat thans uit 827 soorten, waarvan er 92 in Nederland gevon den worden. Bij aankoop zal het voortaan voornamelijk het streven zijn om de ontbrekende en hier of daar in ons land tehuis be- hoorende soorten zooveel mogelijk aan te schaffen. Yele mo- lusken die op onze kusten leven, worden echter nog in het kabinet gemist. Aan het verzoekdoor het bestuur in der tijd aan den burgemeester van Arnemuiden en de voor naamste reeders der vischschuiten aldaar gericht, om hierin het genootschap te willen tegemoet komen door het verza melen en toezenden van exemplarenis tot nog toe van die zijde geen gevoJg gegeven. De conservator zelf gaf aan het genootschap vele soorten ten geschenke, die nog niet aanwe zig warenwaarvan eende helia globella op Walcheren eene anderede helia fasciolata te Medemblik is gevonden. Yan de overigezoo door aankoop als door geschenk ver kregen zijn de voornaamste de navolgende Lutraria elleptica. Pectunculus glycimeris. Maetra striata. Pecten opercularis. Erycina alba. Pecten obsoletus. Psammobia ferroenus. Littorina obturata. Venus fasciata. Littorina littorea (variëteit). Venus gallina. Maetra solida. Artemis lineta. Scrobicularia piperita. Cyprina islandica. Helix variabilis. Cyclos rivicola. Helix muralis. Cyclos lacustris. Nerita funiculata. Lucina borealis. Cytterea circinata. Lucina flevuosa. Cassis torquata. Cardium rusticum. Conus boëticus. Cardium laevigatum.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1874 | | pagina 36