70 na door den kunstschilder Schütz te zijn schoongemaakt en bijgewerkt, onze verzameling versiert. Aan het behoud der overige schilderijen werd ook bijzondere zorg besteedonder andere vereischte de lijst van het por tret van de Ruiter, welke bijna geheel vermolmd was, eene uitgave van vijftig gulden. Leesinrichting. De leesinrichting blijft steeds aan haar doel beantwoorden en werd telken jare op nieuw uitgebreid. Zoowel in de lees kamer als tehuis werd daarvan door directeuren, leden en door hen geïntroduceerden een druk gebruik gemaakt. Honderden van brochures zijn gedurende de vijf laatste jaren ter tafel gelegd. In de tijdschriften werd nu en dan verandering gebracht; enkele van belletristischen aard zijn afgeschaft. Thans worden gelezen 71 Betrekkingen met binnen- en buitenlandsche genootschappen. Onze betrekkingen met de zoo binnen als buiten het ko ninkrijk in Europa en in Amerika gevestigdegeleerde genootschappen en wetenschappelijke lichamen hebben op nieuw eenige uitbreiding ondergaan. In Erankrijk traden wij in correspondentie en ruil van werken met de société fran^aise de numismatique et d'archéologie te Parijs, in Rusland met de société impériale des naturalistes te Moscou en in Zweden met de académie royale Suédoise des sciences te Stockholm. Uit Italië ontvingen wij voor het eerst de verslagen van het koninklijk geologisch instituut te ElorenceReale comitato geologico d Italiaterwijl wij in bevestigenden zin hebben geantwoord op de uitnoodiging van wege de Boston American academy of arts and sciences en van de Newhaven Connec ticut academy of arts and sciences; beide genootschappen zonden ons hunne werken toe in afwachting wederkeerig van toezending onzer publicatiën. In Australië werdenop daartoe gedane uitnoodigingvoor het eerst de werken van het genoot schap toegezonden aan de openbare bibliotheek te Melbourne. Bij de expeditie werd in den laatsten tijd gebruik gemaakt van het door den secretaris der Hollandsche maatschappij der wetenschappen, den heer dr. E. II. von Baumhauër, voor alle de in Nederland bestaande wetenschappelijke genootschappen, in navolging van hetgeen voor Amerika door de Smithsonian institution wordt gedaanopgerichte centraal expeditie-bureau dat zich befast met de zorg voor de overmaking en in ont- vangname van alles wat bestemd is tot ruil tusschen de bin nen- en buitenlandsche genootschappen waar ook gevestigd; eene recht practische instellingdie bij veel werk en tijd ook aanzienlijke uitgaven aan vracht en porto's bespaart, zoodat het bestuur niet heeft geaarzeld zich daarbij aan te sluiten. Ons wetenschappelijk verkeer omvat thans de navolgende binnen- en buitenlandsche genootschappen Gids. Tijdspiegel. Nederland. Vaderlandsche letteroefeningen. Nederlandsche spectator. Album der natuur. De economist. Tijdschrift voor staathuishoudkunde en statistiek. De navorscher. Nederlandsche kunstbode. De taal- en letterbode. Onze tolk. De Dietsche warande. De wachter. Uilenspiegel. De levensbode, los en vast. Tijdschrift voor Nederlandsch Indië. Bijdragen tot de kennis van het staats-, provinciaal- en gemeente bestuur in Nederland. Bijdragen voor vaderlandsche geschie denis en oudheidkunde. The Edinburgh review. The quarterly review. The fortnightly review. The Cornhill magazine. Good words. Chambers's journal. Public opinion. The British workman. Eevue des deux mondes. Eevue scientifique de la France et de l'étr anger. Eevue politique et littéraire. Bibliothèque universelle et revue Suisse. Messager des sciences historiques. Le bibliophile Beige. .Eevue de la numismatique Beige. Historische Zeitschvift, herausgegeben von Heinrich von Sybel. Petermann's MittheiluDgen aus Justus Perthes geographischer Anstalt. Die Gartenlaube.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1874 | | pagina 38