VERSLAG VAN HET VERHANDELDE IN DE ALGEMEENE VEEGADEEING, gehouden den 2 April 1879. Volgens de voorschriften der wet van het genootschap, van den 1 Juni 1874, moet in de jaarlijks op den eersten Woensdag van de maand April te houden algemeene vergadering door den secretaris een kort verslag gegeven worden van den toestand en de werkzaamheden van het ge nootschap gedurende het afgeloopen jaar. Om de vijf jaren wordt door hem een meer uitvoerig verslag overgelegd behelzende de geschiedenis van het ge nootschap gedurende dat tijdsverloopwelk verslag zal wor den gedrukt en aan alle directeuren en leden kosteloos wor den uitgereikt. Zoodanige vijfjarige vergadering, waarvan het verslag in druk is verschenen, werd het laatst gehouden den 1 April 1874. Zij is thans opgevolgd door die, welke den 2 April 1879 plaats had. Bij het verslag moet worden gevoegd eene naamlijst van de directeuren en leden van het genootschap welke hier- voren is afgedrukt. Aan het verslag zelf ontleenen wij het volgende. Directeuren en leden. Het aantal directeurendat, volgens de in het jaarverslag van 18691874 opgenomen lijst, op den 1 April 1874 bedroeg 70 is thans tot 82 geklommen. In dien tusschentijd zijn overleden de heeren A. H. G. Eokker P. de Maret Takmr. J. C. Clotterbooke Patijn van Kloetingemr. R. W. graaf van Lijndenmr. M. E. Lantsheer, G. J. Sprengermr. J. C. E. graaf van Lijnden, mr. J. W. T. Swaters van Schaumburgmr. J. D. Thibaut Mathijssen en jhr. mr. G. L. Schorerterwijl voor hunne betrekking van directeurom reden van vertrekhebben bedankt de heeren jhr. mr. L. E. vanPanhuijs, E. H. E. W. Mathondr. B. J. C. Hazelhoff Roelfzema, G. J. Mees en mr. A. E. Arntzenius. Op hetzelfde tijdstip telde het genootschap 239 leden. Yan hen zijn sinds dien tijd 30 door den dood uit ons mid den weggenomen te weten de heeren dr. L. J. de Marree mr. H. J. Koenendr. J. Bosschadr. G. E. van Dom melen dr. S. Muller dr. C. GobéeJ. Eransen van de Puttemr. G. Groen van Prinstererjhr. mr. J. de Bosch Kemper jhr. mr. J. de Witte van Cittersdr. H. J. van EekJohn Lothrop Motley H. Boonen dr. W. O. H. Staringdr. G. A. SchneitherH. M. C. van Oosterzee mr. J. B. baron van Hugenpoth tot den Berenclauw, mr. J. D. W. Pape, dr. P. Bleekerdr. A. Mathijssen, dr. T. J. Stieltjesdr. L. Cohen Stuartmr. J. H. Philipse mr. G. A. Eokkerdr. A. Petermann, mr. J. C. Yoorduin, dr. J. T. Bergmanndr. A. A. Eokker dr. C. W. H. van Kaathoven en dr. W. E. baron van Hoëvell. Allenzoo directeuren als leden waren een sieraad van het genootschap; aan hunne nagedachtenis en verdiensten werd eene plichtmatige hulde gebracht. Tengevolge der benoemingendie in de laatste vijf jaren 41

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1879 | | pagina 24