66 67 Yoor de verzending der werken wordt voortdurend met gunstig gevolg gebruik gemaakt van het door den heer dr. E. H. von Baumhauër te Haarlem opgericht Nederlandsch wetenschappelijk centraal-bureaudat zich belast met de zorg voor het overmaken en het in ontvang nemen van alles wat bestemd is tot ruil tusschen de binnen- en buitenland- sche genootschappen, waar ook gevestigd. Daarvoor wordt door het genootschap als zijn aandeel in de kostenjaar lijks f 20 bijgedragen. Uitgaven en drukwerken. In 1874 zag tegelijk met het verslag van het verhan delde in de algemeene vergadering en de daarbij behoorende naamlijst van directeuren en ledenwaarbij er ook eene in alphabetische orde was gevoegdhet derde vervolg op den cataloog der bibliotheek het licht, alsmede het vervolg op den inventaris der handschriften en dat betrekkelijk de ver zameling van zoölogische voorwerpen. Het thans geëindigd vijfjarig tijdvak heeft zich geken merkt door de uitgave, voor rekening van het genootschap van talrijke hoogst belangrijke geschriften. Daaronder bekleedt eene eerste plaats de uitgave van de voornaamste inedita van den vermaarden Zeeuwschen staats man den raadpensionaris van de Spiegelvoor de pers be zorgd door den hoogleeraar mr. Gr. W. Yreede te Utrecht en uitgegeven onder den titel van: Mr. Laurens Pieter van de Spiegel en zijne tijdgenooten (17371800), waarvan de drie laatste deelen zijn verschenen. Nederlandsche dierkundige vereenigingte Leiden. Nederlandsche botanische vereeniging te Leiden. Nederlandsche entomologische vereeniging, te Leiden. Koninklijke bibliotheekte 's Gravenhage. Provinciale bibliotheek van Zeelandte Middelburg. Gemeentelijke bibliotheekte Deventer. Rotterdamsch leeskabinette Rotterdam. Aardrijkskundig genootschap te Amsterdam. Oost-Indië. Bataviaasch genootschap der kunsten en wetenschappen te Batavia. België. Académie royale des sciences lettres et arts de Belgiqnete Brussel. Oudheidkundige kring van het land van Waas, te Sint Nicolaas. Société scientifique et littéraire du Limbourg, te Tongeren. Maatschappij van Nederlandsche letterkunde en geschiedeniste Gent. Oudheidkundige kring der stad en des voormaligen lands van Dender- mondete Dendermonde. Frankrijk. Société fran9aise de numismatique et d' archéologiete Parijs. Société académiquete Gherburg. Société nationale des sciences naturelles et mathématiqueste Gherburg. Groot-Brittannië en Ierland. Literary and philosophical societyte Man chester. Oostenrijk. K. K. geologische Reichsanstalt te Weenen. Naturwissenschaftlicher Verein te Weenen. Historischer Verein für Steiermarkte Gratz. Duitschland. Naturwissenschaftlicher Vereinte Bremen. Naturwissenschaftlicher Verein für Schleswig-Holstein te Kiel. Luxemburg. Institut Luxembourgeoiste Luxemburg. Ttalië. Reale comitato geologico d'Italia, te Florence. Portugal. Comité central permanent de geographicte Lissabon. Zweden en Noorwegen. Kongelige Suenska Vetenskab-Akademiete Stock holm. Kongelige Norske Universitette ühristiania. Kongelige Norske Videnskabs Selskab te Christiania. Rusland. Société impériale des naturalisteste Moskou, Amerika. Boston Society of natural historyte Boston. American academy of arts and sciences, te Boston. Smithsonian institution te Washington. Department of agriculture of the U. S. of America te Washington. National academy of scienceste Washington. Surgeon-general's office Libraryte Washington. United States patent officete Washington. Connecticut Academy of arts and scienceste Newhaven, Academy of sciences te St. Louis (Missouri). Ohio State agricultural Society te Columbus (Ohio). Californian Academy of natural sciences, te San Francisco. Commission géologigue de 1'Empire du Brêsilte Mo-Janeiro. Davenport academy of natural sciences te Davenport Jowa Academia nacional de CienciasRepublica Argentina, te Cordova. Australië. Public Library, te Melbourne.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1879 | | pagina 38