76 P. Nagtglas. Mededeelingen over het dorp Kapellein Zuid-Beveland naar aanleiding van eenigein de Zelandia illustrata" aanwezige kaarten en teekeningen. J. G. Altorffer. Mededeelingen op bibliographisch ge bied. o. a. Het weekblad voor de middelbare volksklasse dat zijn ontstaan te danken had aan de Augustusdagen van 1830. Een drietal oude Middelburgsche persproducten. Mr. G. A. Eokker. Is het wenschelijk de Pruissische wetgeving aangaande de kerk hier te lande na te volgen? P. H. van Moerkerken. Eenige mededeelingen uit de geschiedenis van ons schoolwezen in het laatst der 16dö en het begin der 17de eeuw, naar aanleiding van het werkje: //Den uitersten wille van Lowijs Porquin" en een paar andere werkjes van dien tijd uit de bibliotheek van het ge nootschap. Dr. J. G. Yoegler. Een en ander over den godsdienst en het godsdienstig leven der Grieken. Mr. E. Eokker. Iets over armenverzorging in vroegere tijden. 1876/77. P. H. van Moerkerken. Over eene nieuwe opvatting van Shakespeare's Hamlet. E. Nagtglas. De oude toestand der eilanden Schouwen, Duiveland en Tholen, in verband met eenige kaarten en teekeningen in de Zelandia illustrata." Mr. P. Romeijn. De doelisten of de achtenveertigers. K. R. Pekelharing. Een standbeeld voor Spinoza. 1877/78. Mr. P. Romeijn. Waarom vierden de Gente naars in 1876 Pacificatiefeesten en alléén zij? E. Nagtglas. Het buitenleven onzer voorvaderennaar aanleiding van eenige voor de //Zelandia illustrata" aange kochte teekeningen van sommige oude buitenplaatsen in Walcheren. Dr. J. G. Yoegler. Een en ander over den tijd van Perikles, naar aanleiding van Hamerling's Aspasia. Jhr. mr. J. W. M. Schorer. Over een onlangs in een 77 bundel familiepapieren gevonden //Contract van onderlinge vriendschap en correspondentie tusschen gecommitteerde ra den van Zeeland," gesloten in 1690 en in afschrift mede gedeeld door jhr. mr. J. de Witte van Cittersin zijn werk over die contracten. J. C. Altorffer. Een drietal curiositeiten op tjpographisch gebied. P. H. van Moerkerken. Over de brieven van Junius, in verband met den invloeddien de dagbladpers kan uit oefenen. Dr. E. P. J. Sibmacher Zijnen. Over des menschen gods- dienstigen aanlegnaar aanleiding van eene door het Teijler's genootschap betrekkelijk dat onderwerp uitgeschreven en door den heer J. Haspels beantwoorde prijsvraag. J. P. van Yisvliet. Twee belangrijke ter bezichtiging gestelde oorkonden van vroegeren tijd, t. w. //Eene bul van den antipaus Yictor IY betrekkelijk de Middelburgsche abdij van het midden der 12de eeuw," en //Het testament van Pieter Bladelinstichter van de stad Middelburg in Ylaan- deren, van 17 Maart 1171. 1878/79. H. E. L. Pisuisse. Studieën over het partici patie-stelsel. K. R. Pekelharing. Mededeelingen over Petrus Hondius en zijn werk: //de Moffenschans." E. Nagtglas. Staats-Ylaanderen in 1772, naar aanleiding van het journaal eener reis van den hoogleeraar Petrus Burman- nus secundus door ZeelandYlaanderen en Brabantin hand schrift berustende op de provinciale bibliotheek van Zeeland. J. C. Altorffer. Een Zeeuwsch journalist in 1793. (Paul Jean Convenent). Mr. G. N. de Stoppelaar. Het St. Lucasgilde te Mid delburg en een paar zijner leden (Karei Slabbaert en Daniël de Bliek). De Afdeelmg ?oor natuurkundige wetenschappen telde gemiddeld 13 leden.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1879 | | pagina 43