80 ken aanleiding* gaf; tevens vertoonde hij drie plantenals geheel nieuw voor de Flora van Walcheren. Behalve meer andere sprekers leverde dr. J. C. de Man eenige bijdragen over de door schenking ontvangen zoölogi sche voorwerpen o. a.over den in het 5e district van Zeeland levenden boomkikvorscheen diertje dat men op de eilan den niet vindt, verschillende reptilia afkomstig van de Congo rivierhet krokodillenei met een daarin bevat foetusden vroeger vermelden Elandshoorn uit de Schelde een zeer grooten paardensteenvolkomen overeenstemmende met eene afbeelding in de Bijdragen voor Dierkunde van Amsterdam, een in Walcheren gevangen otter, en de onderscheidene soorten van garnaal of steur, die men in of rondom Zeeland vindt. Dezelfde deelde Craniologische opmerkingen mede over schedels gevonden boven de poort van het Fort Rammekens, over andere gevonden te Reimerswale en over den zooge- naamden processus frontalis van het slaapbeen, zooals die bij vele Chineesche schedels voorkomt (zie Diss, de heer P. de Koning, Leiden 1877). Zoo gaf ook de door het genootschap geplaatste en door het publiek gaarne geraadpleegde barometer en thermometer aanleiding tot menige bespreking, waarbij tevens werd ge demonstreerd de zoogenaamde maximum en minimum ther mometer van Bellini. Onder anderen meer hield de sectie zich naar aanleiding van een voorstel van den heer P. J. Neyt, met de bekende vliedbergen bezig en werd eindelijk nog besproken een merkwaardig maar onverklaarbaar gebleven verschijnsel, dat men bij iemand had waargenomendie door den bliksem was getroffen. Nadere bijzonderhedender vermelding waardig in dit verslagzijn in de laatste vijf jaren niet voorgevallen. 81 Het was ons aangenaam in het weinige, dat wij slechts in vluchtige trekken in uwe herinnering meenden te moeten terugroepen, te mogen wijzen op den bevredigenden toe stand waarin het genootschap en zijne verzamelingen ver- keeren, op de veelvuldige werkzaamheden, welke zoo in de maandelijksche bijeenkomsten als in de afdeelingen verricht werden, op de belangrijke van wege het genootschap uit gegeven werken en op hetgeen gedaan werd tot instand houding van onze betrekkingen met onderscheidene weten schappelijke instellingen. G. N. DE STOPPELAAR, Secretaris. April 1879. 6

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1879 | | pagina 45