45 44 geologischen aard, dr. J. J. bestuursleden. Gewone vergaderingen. De gewone maandelijksche winter-bijeenkomsten hadden van het bestuu G. N. de Stoppelaar gen gedurende de jaren 1876 tot 1878 lid In diezelfde vergadering werd mr. herbenoemd als secretaris. Het in 1880 aftredende bestuurslid F. Nagtglas werd vervangen door mr. A. J. van Eekelen; in 1881 het bestuurslid K. R. Pekelharing door den heer F. Nagtglas; in 1882 het bestuurslid dr. J. C. de Man door dr. Y. Keijzer in 1883 het bestuurslid mr. A. J. van Eekelen door dr. F. P. J. Sibmacher Zijnen en in 1884 het bestuurslid E. Nagtglas 2) door dr. J. 0. de Man. De heer mr. D. A. Berdenis van Berlekom die met April 1884 moest aftreden als thesaurierwelke betrekking door hem gedurende 21 jaren met den meesten ijver en zeer groote belangstelling was waargenomen, verzocht daar voor niet verder in aanmerking te komen. Hij werd den 2 April 1884 vervangen door den heer M. Fokker. Het uitvoerend bestuur bestaat thans uit de heeren 1885. 1886. 1887. 1885. 1889. de verschillende verzamelingen van Teijlingenvoorzitter. en dr. J. C. bibliotheek, F. Nagtglas en mr. W. Polman Kruseman Zelandia illustratajhr. mr. D. G. van Teijlingen schilderijen, platen en portretten, W. D. Luteijn penningen en muntenJ. Broekema zeldzaamheden en ethnografie, F. Nagtglas de Man: Walchersche kamer en Zeeuwsche fossilia, dr. J. C. de Man en J. A. Frederiks; zöologie (behalve vogels en conchyliën)dr. J. O. de Man; opgezette vogelsF. Ermerins conchyliën dr. Y. Keijzer mineralia en voorwerpen van Couvée Flora van Walcheren, A. Walraven; leesinrichting dr. F. P. J. Sibmacher Zijnenmr. D. A. Berdenis van Berlekom, mr. A. J. van Eekelen, jhr. mr. van Reigersberg Versluijs en de bibliothecaris. Van September tot April hield het bestuur maandelijks zijne vergaderingengelijk dit bij artikel 53 der wet is oorgeschreven. Ook in den zomer kwam het meermalen ijeen tot het bespreken van verschillende onderwerpen in het belang van het genootschap het uitgeven van werken enz. Voor hetgeen door het bestuur in het afgeloopen vijf jarig tijdvak is verricht, wordt, ter voorkoming van herha lingen, verwezen naar het hierachter vermelde betreffende de verschillende verzamelingen de door zijne tusschen- komst uitgegeven werken het medegedeelde aangaande le betrekking van het genootschap met de overige binnen- en buitenlandsche vereenigingenen voornamelijk naar de aan het slot van dit verslag voorkomende afdeelinggewijd aan de geschiedenis van het genootschap. Jhr. mr. D. G. Dr. Y. Keijzer Dr. F. P. J. Sibmacher Zijnen Dr. J. C. de Man Mr. G. N. de Stoppelaarsecretaris M. Fokker, thesaurier. Met het toezicht over hebben zich belast: f Jar.v. aiïr, 1885. Weinige dagen na de algemeene vergadering is in eene daartoe be legde buitengewone vergadering van directeuren en leden, op voorstel van het bestuur, besloten om aan den heer F. Nagtglas, bij zijn vertrek ui' deze gemeenteals blijk van waardeering van de vele en langdurige door hem aan het genootschap bewezen dienstenzoo in zijne betrekking als bibliothecaris ais ook voor de bewerking van het vervolg op mr. Lantsheers Inventaris der Zelandia illustrata,” aan te bieden de gouden medaille, geslagen op den stempel van het genootschap, of wel eenig voorwerp van artistieke waarde, ter zijner keuze.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1884 | | pagina 24