47 46 K. B. Pekelharing. Het handboekje Dr. F. P. J. Sibmacher Zijnen. Delegendevan van den stadhouder 1786. F. Nagtglas. Het verblijf de zijnen in Walcherenin van Epi- De scheikundige za- Onze voorouderseen Zeeland. Het électrisch licht, de achtereenvolgens gebruikte Het afnemen van ziek- pokken typhus en koortsen 1792 tot 1881, opgemaakt i<>t, de lijst der overledenen in het Middelburgsche maandboekje. 1882. Januari. Dr. 8. Dobbelaer de Wind. De reeds in de oudste tijden bestaan hebbende kwakzalverijblijkens Itet misbruik gemaakt zoowel van het aard- als dierlijk mag netisme. Februari. ctetus. Maart. Dr. J. Dyserinck. Eenige bijzonderheden betref- fen.de Elisabeth Wolff, geboren Bekkeren hare vriendin Coosje Buskenechtgenoot van Samuel Theodorus Huet. November. Mr. G. N. de Stoppelaar. Eenige bladzijden uit het dagboek zijner reis naar Egypte, im het voorjaar van 1881toegelicht door photografische afbeeldingen. December. Dr. Y. Keijzer. De dood, van het standpunt der natuurwetenschappen toegelicht. 1883. Januari. F. Nagtglas. eerste hoofdstuk uit de geschiedenis van Februari. Dr. G. van Hennekeler. upgehelderd met proeven en lampen. Maart. den wandelenden jood. October. Willem V en De eerste jaren van 1881. Januari. Dr. H. Japikse. instelling der hemelligchamen. Februari. W. J. Wendel. Mededeelingen en opmerkingen llOer natuurwetenschappelijke moraal. Maart. Dr. J. P. Dozy. De hygiene, hare geschiedenist ,re resultaten en toekomst. November. Dr. G. Smit Sibinga. fondel's letterkundig leven. December. Dr. J. G. de Man. te Middelburg bepaald, van ■jt het 9 Wjarig tijdsverloop van geregeld plaats. Zij werden in de eerste jaren van hei vijfjarig tijdvak in den regel drukker bezocht dan in d> twee laatste jaren. Het verminderd aantal directeuren was hierop niet zonder invloedterwijl vele van hendie als directeur toetreden, dit doen om het genootschap geldelijl, te ondersteunen of voornamelijk om gebruik te kunnen maken van de leesinrichting. Het aantal der te Middelburg woonachtige leden is niet groot, terwijl enkelen hunne door ambtsbezigheden dikwerf verhinderd zijn de bijeenkom sten bij te wonen. Volgens de presentielijst wisselde het cijfer van hen, die gedurende de vijf laatste jaren de vergaderingen bijwoon den, af: van 16 tot 51. Het gemiddeld cijfer voor elk bijeenkomst bedroeg 29, De vergaderingen van October waren steeds gewijd aan het uitbrengen van verslagen betreffende de voor de ver schillende verzamelingen gedurende de zomermaanden ten geschenke ontvangen voorwerpen en ingekomen boekwerken. Een groot deel van de overige bijeenkomsten werd dooi de lezingen ingenomen. De namen van de sprekers en he onderwerp door hen behandeld volgen hieronder. 1879. November. G. van Diesen Bezorging van drink water te Vlissingen. December. Mr. E. Fokker. De grensverandering en de vereeniging van gemeentenalsmede eenige beschouwingen over de vereeniging van waterschappen. 1880. Januari. Mr. M. Jacques de Witt Hamer. Het Socialisme. Februari. Dr. H, A. de Jongh. De physiologic van het peripherische en centrale zenuwstelsel.. Maart. H. L. F. Pisuisse. Cervantes's Don Ctuichotte in verband met de geschiedenis der Spaansche letterkunde. November. J. Broek erna. De munt van Zeeland. December. Dr. J. J Gouvée. De dampkringopgehel- derd met proeven.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1884 | | pagina 25