61 Flora van Zeeland. Tevens gaf hij enkele welke nog aan de Onder deze was een Helix den artesischen put te geplaatst bij de verzame- bij den herdershond voorkwam, van Doorn van dén conser- vijftal nom- nootschapdoor tusschenkomst te Goesontving Krakatau. schonk eenige groote insectende heer P. A. Walraven Platteeuw te Atjeh eenige krabben. Nog ontving het genootschap van ven een exemplaar van de larve van den heer A. Walra- den blaasworm (Cysticercus coenurus den honden lintworm, die in den laatsten tijd te Nieuwland, als larve bij de schapen, als lintworm en van jhr. J. A. H. C. Koudekerke een ovum in ovo van eene ki Verder werd de verzameling verrijkt met een buiten gewoon groot exemplaar van den pijlstaart-rogbij Domburg gevangen. jjaart van de grondboringen voor Goesis onder glas gebracht en iing der bij die boring aangetroffen grondlagen. Aan het voornemen om pogingen aan te wenden ten einde de aardstalen verkregen door boringen in verschil lende polders van Zeeland en thans berustende in een der lokalen van het provinciaal bestuurnaar het genootschap over te brengenis geen gevolg kunnen gegeven worden wegens gebrek aan voldoende plaatsruimte. De verzameling werd vermeerderd met eene versteening uit het zoogenaamde Groote gat bij Oostburg en eene Flu- stravorming uit de gracht te Veere geschenken van den heer J. M. Janssen te Domburg en mr, J. Snijdervroe ger burgemeester van Veere. De versteening van Oostburg is volkomen gelijk aan de in de verzameling voorhanden incrustatiën uit het meertje van Kockanje. De heer C. F. Zeeman te Zonnemaire zond eenige incru statiën aan eene zeesluis uit de 17de eeuw, terwijl het ge- van dr. R. A. S. Piccardt een fleschje met asch uit de eruptie van Conchyliën. De conservator dr. Y. Keijzer gaat steeds voort de min der goede exemplaren in de verzameling bij aankoop doo betere te vervangen terwijl hij zelf het kabinet verrijkte met enkele conchyliën afkomstig uit den Indischen Oceaan en van de Balearische eilanden. Tevens gaf hij enkele soor ten op Walcheren gevonden en welke nog aan de verzame ling ontbrakenten geschenke. nog nieuw voor de Nederlandsche fauna. Van den heer M. M. Schepman, conchyoloog te Rhooi en lid van het genootschap ontvingen wij een veertiental soorten van inlandsche land- en zoetwaterschelpen welke tos dusver in de verzameling nog niet voorhanden waren. Al deze aanwinsten zijn in den onlangs nieuw uitgege ven inventaris opgenomen en in de vitrines ter bezichti ging gelegd. Mineraliënvoorwerpen van geologischen aard. Aangaande deze verzamelingthans toevertrouwd aan de zorgen van dr. J. J. Couvée valt weinig bijzonders mede te deelen. De indertijd door den heer Groenen, onder toezicht vau den toenmaligen conservator dr. F. Seelheimvervaardigde De verzameling Zeeuwsche planten bevindt zich in vol doenden toestand. Ofschoon het telken jare moeielijker en zeldzamer wordt om nieuwe soorten te vindenis niettemin het Zeeuwsch herbarium door de ijverige bemoeiingen van vator den heer A. Walraven weder met een mers phanerogamen verrijkt geworden. De cryptogamen zijn belangrijk vermeerderd door eene verzameling van blad- en schildmossenbenevens zoutwater wierendoor den heer J. C. Frederiks te Oostkapelle ten geschenke gegeven. 60

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1884 | | pagina 32