71 70 Gr. de Man. universiteiten waarmede het De namen der binnen- en buitenlandsche geleerde genootschappen en instellingen Zeeuwsch genootschap der wetenschappen door ruiling der uitgegeven werken in verbinding staat, zijn vervat in de hierna volgende lijst. De namen van die vereenigingen waarmede het wetenschappelijk verkeer eerst dagteekent sedert het laatste verslag, alzoo na 1879, zijn cursief ge drukt. gevestigde geleerde genootschappen en wetenschappelijk lichamen hebben op nieuw eenige uitbreiding ondergaan Uit die betrekkingen zijn onderscheidene rechtstreekse! handelingen voortgevloeid. Zoo verleende het genootschap gaarne zijne medehulp aan eene commissie uit //het aardrijkskundig genootschap” Amsterdambelast met het ontwerpen van eene linguïstische kaart van Nederlandwaarop het gebied der verschillende in ons vaderland gesproken tongvallen zoo nauwkeurig mo gelijk zal aangegeven worden. Wij mochten ons daarbij verheugen over de zeer gewaardeerde medehulp van den heer J. van Sluijs hoofdonderwijzer alhier. Met veel belangstelling namen wij deel aan de gedach tenisviering van het 100-jarig bestaan van //het natuurkun dig gezelschap” alhier, op den 29 November 1880. Aan de uitnoodigingom het genootschap te doen ver tegenwoordigen bij de feestviering ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van //the American academy of arts and sciences,” te Boston, op den 26 Mei van datzelfde jaar, konden wij tot ons leedwezen geen gevolg geven. Bij de door het genootschap ter bevordering der natuur-, genees- en heelkundete Amsterdam gebrachte hulde aan Nederland’s beroemden natuurvorscher Johannes Swammer dam, op den 17 Februari 1880, de gedenkdag van zijn 200 jaren geleden afstervenwerd het genootschap verte genwoordigd door zijn lid, den heer dr. J. wetenschappen in Noord-Bra- Vederland. Universiteiten te LeidenUtrechtGroningen en Amsterdam. Koninklijke akademie van wetenschappen te Amsterdam. Hollandsche maatschappij der wetenschappen, te Haarlem. Maatschappij der Nederlandsche letterkundete Leiden. Bataafsch genootschap der proefondervindelijke wijsbegeerte, te Rotterdam. Teijler’s genootschapte Haarlem. Provinciaal Utrechtsch genootschap van kunsten en wetenschappente Utrecht. Historisch genootschap gevestigd te Utrecht. Provinciaal genootschap van kunsten en bant, te ’s Hertogenbosch. Friesch genootschap van geschied-, oudheid- en taalkunde, te Leeuwarden. Société historique et archéologique dans le duché de Limbourgte Maastricht. Koninklijk oudheidkundig genootschap, te Amsterdam. Provinciaal museum van oudhedenin Drenthete Assen. Koninklijk Nederiaudsch meteorologisch instituutte Utrecht, De Nederlandsche maatschappij tot bevordering der geneeskunst, te Amsterdam. Natuurkundig genootschapte Groningen. Koninklijk zoölogisch genootschapNatura artis magistra te Am sterdam. Nederlandsche dierkundige vereenigingte Leiden. Nederlandsche botanische vereeniging, te Leiden. Nederlandsche entomologische vereenigingte Leiden. Aardrijkskundig genootschapte Amsterdam. Het genealogisch-heraldiek genootschapde Nederlandsche Leeuwte ’s Gravenhage. Koninklijke bibliotheek te ’s Gravenhage. Provinciale bibliotheek van Zeeland te Middelburg. Gemeentelijke bibliotheekte Deventer. Rotterdamsch leeskabinette Rotterdam. Jost-Indië. Bataviaasch genootschap der kunsten en wetenschappente Batavia. België. Académie royale des sciences, des lettres et des beaux arts de Belgiquete Brussel. Oudheidkundige kring van het land van Waaste Sint Nicolaas Société scieutifique et littéraire du Limbourgte Tongeren. Maatschappij van Nederlandsche letterkunde en geschiedenis, te Gent. Oudheidkundige kring der stad en des voormaligen lands van Dender- mondete Dendermonde. Académie d’archéologie de Belgiquete Antwerpen. Frankrijk. Société francaise de numismatique et d’ archéologie te Parijs. Société académiquete Cherburg.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1884 | | pagina 37