72 73 GrijpsherhePoppendamrae etc.., ii at bestemd is tot ruil tusschen de binnen- en buitenland se genootschappenwaar ook gevestigd. Daarvoor wrordt juor het genootschap als zijn aandeel in de kostenjaar lijks 20 bijgedragen. Uitgaven en drukwerken. Voor de verzending der werken is voortdurend met gunstig gevolg gebruik gemaakt van het door den heer dr. E H. von Baumhauër te Haarlem opgericht Nederlandse® wetenschappelijk centraal-bureaudat zich belast met de zorg voor het overmaken en het in ontvang nemen van alle- - In 1879 verschenen, te gelijk met het verslag van het verhandelde in de algemeene vergadering en de daarbij be horende naamlijst van directeuren en ledenwaarbij er ook eene in alphabetische orde was gevoegd, eene naamlijst van voorwerpen van zoölogischen aard, alsmede van anthropologische en pathologische voorwerpendoor den conservator dr. J. O. de Manbenevens het vervolg op den catalogus der conch yliëntoebehoorende aan het genoot schap door den conservator dr. Y. Keijzer. De tweede druk van den catalogusin twee deelen bewerkt door den bibliothecaris E. Nagtglas werd achter eenvolgens in de jaren 1882 en 1883 uitgegeven. Dank zij den volhardenden ijver van de leden J. P. van Visvliet en J. C. Altorflër, zag in 1882 het licht 7 Graaf schap van Zeelandofte corte representatie van de regeeringe van Zeeland onder haare graven, tot den jaare 1579 behel zende zeer omstandigh den staat en recht van de ridderschap en edelen van Zeelandtbeschreven door den edelen heere Jacob van Grijpskerheheere van (groot 8°., 537 bladz.). Het handschriftthans voor het eerst in zijn geheel in druk verschenenwerd omstreeks de helft der vorige eeuw onder eenige losse papieren gevonden door mr. W. van Gitters oud-raad en burgemeester van Middelburg en door dezen medegedeeld aan W. te Water die een gedeelte er van, na melijk dat betrekkelijk de Zeeuwsche edelen, in 1761 uitgaf in zijn werk, getiteld: Hoogadelijk en adelrijk Zeeland.” In het voorbericht van ’s genootschap werk vindt men de geschiedenis van deze uitgaaf, waarmede reeds in 1874 is aan- 6 Société nationale des sciences naturelles et mathématiques, te Cherburg Groot-Brittannië en Ierland. Literary and philosophical society, te Man chester. Oostenrijk. K. K. geologische Reichsanstaltte Weenen. Naturwissenschaftlicher Verein, te Weenen. Ornithologisch Vereinte Weenen. Historischer Verein fiir Steiermark te Gratz. Duitschland. Naturwissenschaftlicher Verein, te Bremen. Naturwissenschaftlicher Verein für Schleswig-Holsteinte Kiel. Verein für Thüringische Geschichte und Alterthumshundete Jena Verein für Nat ur kunde te Cassel. Die Oberhessische gesellschaft für Natur- und Heilkundete Giessen Verein für Haturwissenschaft te Drunswijk. Luxemburg. Institut royal grand-ducalte Luxemburg. Italië. Reale comitato geologico d’Italiate Florence. Portugal. Comité central permanent de geographicte Lissabon. Zweden en Noorwegen. Kongelige Suenska Vetenskab-Akademiete Stock holm. Kon gelige Norske Universitette Christiania. Kongelige Norske Videnskab Selskab, te Christiania. Rusland. Société impériale des naturalistes te Moskou. Amerika. Boston Society of natural historyte Boston. American academy of arts and scienceste Boston. Smithsonian institution, te Washington. Department of agriculture of the U. S. of America, te Washington. National academy of scienceste Washington. Surgeon-general’s office Libraryte Washington. United States patent officete Washington. Connecticnt Academy of arts and scienceste Newhaven. Academy of sciences te St. Louis (Missouri). Ohio State agricultural Society, te Columbus (Ohio). Californian Academy of natural scienceste San Francisco. Davenport academy of natural scienceste Davenport (.Iowa). Commission géologique de l’Empire du Brésil, te Rio-Janeiro. Academia nacional de Ciencias Republica Argentinate Cordova. Australië. Public Libraryte Melbourne.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1884 | | pagina 38