2 3 Walcheren nabij Sou- 17. 7. 8. 9. 18. 10. 11. 19. 20. 12. 21. 13. 22. 14. 15. 23. 16. 5. 6. het korthoornig rund, aan den buitenkant v dus in alluvialen bode, i van het uitgestorven hertopgevischt het graven van het kanaal van burg. Veen of derrie, uit Walcheren, zooals dat in de oude eilanden van Zeeland, maar nooit in de jongere pol ders op eene diepte van 0,5 tot 5 meters onder het maaiveld gevonden wordt. De veenlaag is somtijds 2 meters dik. Zie Geneeskundige plaatsbeschrijving van Zeeland, bladz. 42. Mosselenbevattende klei en veen gevonden te Mid delburg bij het graven van brandputten, in de wa- genaarstraat op 2,50 en op de balans op 2,85 M. onder den beganen grond. Eigenaardige incrustatie uit Bryozoenvormende een deel van den bodem der brakke wateren afkomstig uit de gracht van Veere. Geplaatst bij de Mineralen. Incrustatieveel overeenkomende met die van Ro- kanje, afkomstig uit het zoogenaamde Groote Gat bij Oostburg. Geplaatst bij de Mineralen. Eigenaardige incrustatieof product van een anderen aard, dat zich in groote hoeveelheid had gevormd op den bodem van het zeekanaal van Walcherengedu rende het eerste jaar van deszelfs bestaan. Kas met grondboringenen eene ophelderende kaart afkomstig van den te Goes tot de diepte van 250 meter uitgeboorden Artesiaanschen putmet afbeel ding der werktuigen. WALCHEREN. Schedel uit de begraafplaats van het strand van Dom burg of Westhove. Zie beschrijving van die schedels door dr. J. C. de Man in het Archief des Genoot- schaps. De oud Domburgsche schedels zijn typisch en langhoofdig. De gemiddelde hoofdmaat is 74. Hoornkern van Bos prisonsopgevischt in de Scheld Heupbeenderen denkelijk van het uitgestorven Run gevonden in den zoogenaamden Zilverput. Gewei van een jongen Eland, CervusalceL, gevon den in de Schelde vóór Breskens, evenals de andc beenderen op eene diepte van 15 tot 20 vademen Gewei van het uitgestorven hertCervus euryceros of C. elaphus primordialis uit den Zilverput vóór Breskens. Eossiel gewei in de Wielingen. Niet gedetermineerde groote ribgevonden in de Ooster- Schelde vóór Haamstede 1880. Hoornen en voorhoofd van Bos brachyceros gevonden den dijk van Westkapelle, en in 1883. Verg. no. 15, 24 en 64. Wervel gevonden vóór Vlissingenin de Schelde denkelijk op geringe diepte en van eene nog levende soort van Cetacée. Stuk van het gewei van een hert, denkelijk van den nog elders levenden maar voorheen veel grootere- Cervus elaphus L gevonden in den alluvialen grond bij het graven van het kanaal van Zuid-Bevelandop eene diepte van 5,20 M. Eossiele onderkaak van eene kleine Cetacée Delphi nus (torsio of rostratus?) gevonden bij het graven van eene sloot bij Bruinisse 1876. Hoornkernen van het korthoornig rund, gevonden i den Langedelft te Middelburgmet eenige ande beenderenbij het verbouwen der Armenschool in 1882, één meter onder den beganen grond met sporen van eene oude straat. Verg. no. 11 enz. De Burcht uit het wapen van Middelburg, vervaardigd uit kienhout of boomstammen in 1869 gevonden bij Hierbij eene schilderij voorstellende het graven van veen. Zie den Catalogus der schilderijen.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1884 | | pagina 45