4 24. 32. 33. 25. 34. 26. 27. 35. 28. 31. 36. 29. 30. Bunderhoorn of kern van een korthoornig rund, ge. vonden nabij de begraafplaats van Domburg met vek andere beenderennaar het schijnt van geiten en schapen alsmede een of twee ramshoorn-kernen. De beenderen lagen verspreid in mesthoopen. Verg no. 11 enz. Urn van donker grauwe kleur, gebakken uit zwan klei. Hoog 8,5 c. M. grootste middellijn 9 c. M. Urn van donker grauwe kleur, peervormig, hoog 12 c. M. afkomstig uit Domburg. Urn van donkere kleur, rond van vorm, hoogte om streeks 7 c. M. (Domburg.) Een bewerkt stuk van een aarden kruik of kanzwart van kleur. (Domburg.) Een fragment van een wit grijs schaaltje (Domburg.) Een rood aarden kruikje, omstreeks 5 c. M. hoog, (Domburg.) Eragment van een tempelaltaar. Fragment van een tempelaltaar. Steenen outaar, hoog 27 breed 18 c. M,, gewijd aan de godin Burorina. Het onduidelijk opschrift moet waarschijnlijk gelezen worden Dea& Burori ne quo\d~\ Votum, [f\ecit Julius [PJri [m]us Pro et suis [Posuit], Benedengedeelte van een outaartempelhoog 37 breed 40 c. M., met het opschrift Herculi. Magusano. IZarcus Priminis. Tertius. Fotum /Solvit Zubens J/erito. Fragment van een tempelaltaar. Fragment van een tempelaltaar. 5 aan Vgl. Jhr. C. A. Rethaan MacaréVerhandelingen over de Dorn- burgsche munten 1838 en 1856 en dr. J. ab Utrecht Dresselhuis Godsdienstleer der aloude Zeelanders bladz. 96. Onder deze beenderendie in niets van gewone afwijken kwamen nooit geslepen beenderen voor. In 1817 gevonden te Domburg bij een der geraamten van de aldaar in de vorige eeuw aan het strand ontdekte oude begraaf- I plaats. Er was geen asch in voorhanden. Vgl. Jhr. C. A. Rethaan Macaré, Verhandeling over de Domb. munten enz. 1838. Deze steenvermoedelijk dagteekenende uit de 3e eeuw n. C. is gevonden bij Domburg in Januari 1647. Op den zandsteen is afgebeeld Jupiter den linkerarm naar bovenden rechter bene denwaarts gestrektvan zijn linkerschouder hangt een mantel af; waarschijnlijk heeft hij in de rechterhand den bliksemin de linker den schepter gehoudenrechts van hem zit de gewijde arend op den wereldkloot. De beneden helft bevatte het op schrift Jovi Optimo J/aximo Texquisius Factï\tlus\ Ebtum Solvit Zubens Aferito. Vgl. Dr. L. J. F. Janssen, De Romeinsche beel den en gedenksteenen in Zeeland, Midd. 1845 bladz. 23. Sinds die beschrijving werd uitgegeven is het gedenkteeken bij gele- Op de voorzijde Nehalennia in eene nis met den linkervoet op den steven van een schip en op de linkerknie een mandje met vruchten. Aan hare rechterzijde zit een hond. De zijstukken zijn met lofwerk versierd. Deze steen heeft bij den brand zoozeer geleden dat het opschrift ter nauwernood meei- zichtbaar is. Deze steen in 1756 ontdekt in den gevel van een huis te Dom burgwerd in 1803 aan het Genootschap geschonken. Vgl. Te Water, Verhandeling over de godin BurorinaN. Verh., dl. I, bladz. 255. Dr. L. J. F. Janssen, Rom. beelden en gedenkstee nen van Zeelandbladz. 86. Not. 2 Februari 1803. Deze steen in 1514 aan het strand te Westkappel gevonden, was vervolgens gemetseld in een pilaar der later afgebrande kerk aldaar. Zie Dr. L. J. F. JanssenRom. beelden en N. Werken Z. G., 26. dl., 26. st., bladz. 27. Not. 13 Oct. 1834. van zonder leuning en bij den brand zeer leesbaar. genheid van den brand der kerk te Domburg den 10 October 1848 zeer geschonden. Dit stuk is aan drie zijden bewerkt. Van voren aan den bo venkant eene niswaarin drie vrouwen op een bank gezeten zijnde waarschijnlijk Nehalennia met twee gezellinnen (matres of matronae)van onderen een kleine nis waarin twee personen met offeren bezig. Het aan N. gewijde opschrift is genoegzaam onlees baar. Aan de zijkanten hoornen des overvloeds gevuld met vruchten. Dit stuk is aan drie zijden bewerkt. De voorzijde ingesloten door twee met lofwerk versierde Corinthische pilastersvertoont boven in eene nis Nehalennia zittende op een bank of troon vruchten op den schoot houdende. Hoewel geschonden is het opschrift nog gedeeltelijk

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1884 | | pagina 46