10 11 56 57. 58. 59 M. 60. 63. 64. 65 47. 66. 67. 50. 68. ijzeren boor of beitel. (Domburg.) 55. 48. 49. 51. 52. 53. 54. 61. 62. ap. denkelijk ar. as. at. au. waaronder eene Stuk van een grijs zwarten steen, 20 c. M. en 40 breeduit eene steensoortdie fossiele planten schijnt te bevatten, waardoor onregelmatige figuren ontstaan. De steensoort komt voor te Arelghem in Vlaanderen. Deze steen is even als de volgende voorwerpen, tot no. 73 ge vonden bij het afgraven van een vliedberg onder Serooskerke in Walcheren, den Luycksberg” genaamd. Stuk van een handmolensteendie een middellijn kan gehad hebben van 40 tot 50 en eene dikte van 3 c. M In het midden was eene ronde opening en een der stee nen had een opstaanden rand. Luycksberg. Een koperen haakje. Acht fibula’s of broches van verschillende be en vorm, waaronder eene van zilver, die vroeger een steentje bevatte. Een ronde fibula of broche van geel koper een medaille op de voorzijde een Frankisch hoofd en profil, met het omschrift Buodacus? aan de keerzijde leest men waarschijnlijk IPBEX. ap Looden broche met een man staande in een vierkantdat van boven open ismaar met omgeslagen hoeken. Op zijde de letters O B P I. Bewerkte looden knoop. Fraaie koperen sleutel met bewerkt handvat. Zeven verschillend gekleurde kralen. Koperen kettingje uit lange S-vormige haakjes bestaande, 15 c. M. lang. - av- koperen opstaand sieraadje of knoop. Twee ijzeren en een koperen vischhaak. Macaré II, pl. IV fig. 6 en 7. (Domburg.) Twee koperen haken. (Domburg.) Ijzeren sleutelin twee stukken gebroken. Het is zeker dat deze niet bijmaar in een doodkist gevon den is. (Domburg.) Fraai bewerkte ijzeren sleutelmisschien uit een tijd perk na den Frankischen tijd, (Domburg.) Ijzeren ring of gesp. (Domburg.) Een dubbel, min of meer bewerkt plaatje, aan een ring bevestigd misschien was er vroeger leder tusschen de plaatjes. (Domburg.) Groote ijzeren ring. (Domburg.) Doorboorde, rood aarden steentje denkelijk spinsteen. (Domburg.) Stuk van een Ijzeren zwaard, zonder handvatsel zeer verroest. (Domburg.) Een stuk van een hamer en nog een dergelijk niet doorboord stuk ijzer. (Domburg.) Een of twee doosjes met kleine stukjes van voorwer pen (Domburg.) Een stuk gesmolten looden een stukje gesmolten koper. (Domburg.) Een in stukken gevallen metalen balongeveer 3 c. middellijn van binnen kristallijn. (Domburg.) Een verroeste spoor. (Domburg.) Stijgbeugel. (Domburg.) Misschien niet op het strand gevonden. Een houweel. (Domburg.) Misschien niet van het strand. Een runderhoorn of kern van een rund met korte hoornenverg. no. 11 enz. (Domburg.) De kern van een platte hoornmisschien van een ram. (Domburg.) Zie J. Ab Utrecht DresselhuisGodsdienst leer der oude Zeelandersbladz. 96. Een in 1874 gevonden houten schuifdoosje, te Dom burg in het duin of op strand gevonden. De verzameling van de op het strand van Domburg ge vonden munten wordt bewaard in eene der bovenzalen. am Negen koperen fibula’s, waaronder drie mei ringen. an. ao. werking

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1884 | | pagina 49