F' 13 12 69. met 76. 70. 77 73 78. 79. 74. zoo- 75. 81. het graf 71. 72. een zoogt- opening roode aarde c. M. met eene Scherven van bewerkt vaatwerkwaaronder een verglaassel. (Luycksberg.) Kleine platronde steen van i naamde spinsteenbreed 5 in ’t midden. (Luycksberg.) Verroeste ijzeren sikkel of snijmes. (Luycksberg.) Middenstuk van een (walvisch wervelmet vel insnijdingen door bijl of hakmes ontstaan. Het is met andere beenderen van paardenrunderen en slag tanden van zwijnen gevondendie alle de gewone hoedanigheden hadden van in den grond gevonden beenderen. (Luycksberg.) Eenige Tibia’s van paarden, waaronder vele die steenhard zijn en een donkerder kleur hebben dan gewoonlijk; deze zijn aan den eenen kant glad geslepen en zijn aan de beide uiteinden met gemaakte gaten voorzien. Zij hebben waarschijnlijk bij Anglo-saksische volkeren en bij nog oudere stammen voor schaatsen gediend. Twee van deze zijn gevonden in een anderen vliedberg bij Serooskerke in 1812; de andere zijn afkomstig uit den Luycksberg en zijn geschonken in 1834. Verg. Ab Utrecht DresselhuisGodsdienstleerbladz. 100 en Archief des Gen. le. dl. 4e. st.bladz. 84. Eerste vingerkootje van een paardeven als de genaamde schaatsenbruin van kleur en aan ééne zijde vlak gepolijst; het beentje is zwaar en is gevon den niet bij of opmaar in een vliedberg tusschen Koudekerke en Biggekerke. Eragmenten van een grafzerk ontdekt in 1817 in de Koorkerk te Middelburg, en hoogst waarschijnlijk af komstig van het graf van graaf Willem II, Roomsch koning. Een Ohristuskop van natuurlijke grootte van gehou wen steen met bloeddroppels op het voorhoofd. Ijzeren zakmes, voorstellende een windhond, in 1869 opgegraven te Middelburg bij den aanleg van het kanaal. Steenen kogels gevonden in de kelders van het voor malige Ammunitiehuisthans gymnastiek-lokaal te Mid delburg. Een scherf van een kan met de afbeelding van feest vierende landlieden. 80. Eragment van eene bruine aarden kan met opschrift Weib Pille: Stout: Alhei end: BlasenzumBu ren: Dans: uf: Hans: Dans: dei: Pef: geit: Recht: wir: dansn: ho. Eragment van eene bruine aarden kanmet opschrift Gerhetdumusdaperblasen sodansendei Burenalswerensirasen ErsufsprichtBas tor: Ich: verdans: dy: Kap: mit en Kor, 1583. het Z. G. 1869 van het Eeuwfeest van Zie mr. N. C. Lambrechtsen van Ritthem in de N. Verb. Z. G., IIIe. dl6®. stuk. De beenderen zijn bijgezet in de Nieuwe kerk. Zie Verslag ter viering bl. 54- Deze hier en daar geschonden kop vermoedelijk afkomstig van een kruisbeeld tijdens de beeldstorming omver geworpenwerd in Junij 1864 opgegraven bij de herstelling van den vloer in het Auditorium te Middelburgongeveer een meter beneden den be- ganen grond. In de Xlle eeuw komt het Christusbeeld onge dekt voor of somtijds gekroond met een diadeem; in de XIIIe eeuw ziet men de doornenkroon verschijnenzoodat dit voonverp tot het eerste tijdperk moet teruggebracht worden. Zie A. DemminEncyclopédie des Beau^-Atts plasdques' en '//Notes sur les divers genres de croix in Bulletin du comité archeologique du diocese de Bruges1’ i cahier 1854. Gevonden bij het graven van het kanaal te Middelburg in 1868. Deze en de drie volgende nummers zijn afkomstig uit de fabrieken te Raerenzie J. B. DornbuschDie Kunstgilde der Töpfer in der abteilichen Stadt Siegburg (Köln 1873). J. B. Dornbusch. Ueber das sogenannte »ftandrische Steinguf’ des XVI und XVII Jahrhunderts (Utrecht 1878). Gevonden in het kanaal. Gevonden bij het graven van het kanaal te Middelburg in 1868.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1884 | | pagina 50