I 5 4 het hert met het 17. 18. van een man en vrouwin bank gezeten. Judith en Holofernes vrouwenbustegeschei- Een dito met klimmenden leeuw tusschen twee leliën Jaartal 1564. Twee dito met twee borstbeelden in medaillon en ruit vormig lijstwerk. Een dito met twee gekroonde borstbeelden en vierkante omlijsting. Jaartal 1592. Een dito met twee klimmende leeuwen in ruitvormige omlijsting. Jaartal 1613. Twee dito met strijdende krijgslieden. Een dito met twee borstbeelden in ovaal bladvormig ornament. Twee dito waarop St. Hubert voor kruis knielende. Een dito met maaltijdwaaraan 5 personen zijn gezeten hieronder twee gekroonde (Ahasuerus met Haman b Esther Esther VI12.). Een dito met voorstelling van Drie dito waarop een mannen - en den door een plantvormig versiersel. Een dito waarop een arend. Een dito met voorstelling minnende houding op een Een dito met vrouwenbuste in medaillon. Twee dito met mannenbuste in medaillon. Een dito voorstellende een man en vrouw in minnende houding onder een boom gezeten (Juda en Thamar?) Een dito met gekroond mannenborstbeeld met ringkraag gekleedin bladvormig ornament (Philips II Een dito voorstellende den evangelist Johannes met den arend. Een dito voorstellende den evangelist Mattheus met den engel. Drie dito met twee borstbeelden in medaillon en ruit vormig lijstwerk. Jaartallen 1561 1575 1586 Een dito met onbekende voorstelling. j Tegels van Delfts aardewerk. 15. Beeldje van witte aarde hoog 5 c. M., voorstellende eene vrouw zittende op eene ton. Koperen plaatje van een vierk. d. M., waarop is voor gesteld een gevleugelde leeuw (het zinnebeeld van den evangelist Marcus) die een rol vasthoudt. Blazoen der Middelburgsche Rhetorijkersvan de kamer //het Bloemken Jesse'” onder de spreuk //In minne groeijende.” Zwaard met houten gevestwaarschijnlijk gedragen vóór 16. Deze 34 steenen zijn gedeeltelijk afkomstig uit een schoorsteen van het slot Craaijestein bij Burgh in Schouwenen van het kasteel Zandenburg bij Veere, gedeeltelijk zijn zij van elders. Verg. S. de Wind, Archief Zeeuwsch genootschapie. stuk 1856. Zeven en twintig stukswaarop in blauw afgebeeld zijn de ver schillende handgrepen bij de exercitie met den snaphaan in het begin der zeventiende eeuw. Afk. uit een der gangen van de abdij te Middelburg. Maart 1874. Gevonden bij dfe afbraak van den overouden gevel van het huis de Gouden Burgt, in den Langedelft te Middelburg in vorige tijden volgens de stedelijke rekeningen (verg. Kesteloo in Archief Zeeuwsch genootschap^ f deel, bl. 191) eene herberg. Dit beeldje was ge plaatst in een kleine nis achter den grooten steen waarop de Gou den Burgt stond afgebeeld. Dergelijke werden bij Utrecht menigvuldig gemaakt. September 1815. Deze plaat waarschijnlijk van een stel van vier, en afkomstig van een grafzerk, werd in 1841 bij het uitdiepen van de binnengracht bij het molenwater te Middelburg gevonden. Zie over dergelijke platen TimaretenVerz. van gedenkst., 2e. dl., bl. 240. NagtglasDe algemeens kerkeraad te Middelburg bl. 110. April 1843. Op het ruitvormig schild, met het jaartal 1589, is voorgesteld de oude Jesse of Isaï te bed liggendeterwijl uit hem een boompje tusschen David en Maria opgaatop welks top een klein kind ge zien wordt. Het randschrift luidt: Uit den wortel van Jesse zal een struiksken rijzen En daaruit een bloeme waardig om te prijzen. Verder vindt men er de wapens op van ZeelandMiddelburg en van prins Willem I. December 1805. Zie mr. N. C. Lambrechtsen van RitthemVerh. maatsch. van Ned. letter k... dl. III, bl. 126. Nagt glas, De algemeene kerkeraad te Middelburgbl. 13.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1884 | | pagina 57