3 2 17. 2. 18. 3. 4. 21. 5. 6. waarop 22. 7. 8. 23. 9. er 24. 10. 25. 26. 13. 14. 15. 29. 16. 27. 28. 30. 31. 11. 12. 19. 20. Bestemd v. D. vestigd tafeltje. ren en figuren. Tafeltje. De bovenste een boerin de //boord” is bestemd om bijbel op te leggenop de onderste bergt de zondagscbe” fluweel en schoenen. Hangklok. Een zoogenoemde Friesche klok uit de achttiende eeuw. Zandlooper of nachtglas, In hout gevat, loopt twee en een half uur. Afkomstig uit een der gesloopte ker ken, waarschijnlijk de St. Pieterskerk te Middelburg. Koperen zwavelbak. Voor zoogenoemde solfers.” Koperen bewerkte zwavelstokkenbak. Afkomstig uit de achttiende eeuw. Ovenlamp. In westelijk Staats-Vlaanderen in ge bruik om in den bakoven te kunnen zien. Koperen tuitlamp. Blikken tuitlamp. Uit de achttiende eeuw. Gesneden lepelrek. Alleen bestemd voor lepels; de vorken zijn van lateren tijd en de messen werden op zak” gedragen. Eikenhouten tafel met zoogenaamde bolpooten en kruis. Afkomstig uit de gebouwen der provinciale griffie. Het te veel geschonden blad is door een nieuw vervangen. Eene geschilderde boerentafel uit de achttiende eeuw. Vier stoelen methooge leuningen en matten zittingen. Oud model, uit een Middelburgsch gezin. Twee stoelen met het jaartal 1773 uit het raadhuis te Oud Vosmeer, in bruikleen afgestaan door het bestuur der Ambachtsheerlijkheid. Kinderstoeltje. Geschilderd stoeltje waarop Leunis Huighen. Doemburch a°. 1625.” Afkomstig uit de kerk te Domburg. Tafelstoel. Aldus genoemd naar het daarvóór be - Opgeschilderd met de vroegere kleu- Vijf en twintig paarsche Delftsche tegels. Hierop eene voorstelling aan den landbouw ontleend en tot onderschrift Zes gekleurde tegels. Hierop in paarsch Frederik Hendrik prins van Oranje, te paard. Zes gekleurde tegels. Hierop in paarsch Wilhelmus Friso prins van Oranje te paard. Blauwe tegels, Zoogenaamd klein blauw speelgoed. Geplaatst voor den schoorsteen. Opstaande gegoten ijzeren schoorsteenplaat afgebeeld een bijbelsch tafereel. Liggende ijzeren plaat. Vroeger veel in gebruik deels voor brandgevaardeels als voetenwarmer. Gegoten ijzeren haardplaat met ornament. Gemerkt C. 8. 1687. Hangijzers. Het oude model met tanden het nieu were model zonder tanden. IJzeren tanghaak (eigenlijk niet Zeeuwsch). om tangen op te hangen. Hierop J. G. en T. a° 1787. Het was een huwelijkspresent. Tang met blaaspijp. Uit één stuk IJzeren blaaspijp. Gewoonlijk werden daarvoor oude geweerloopen gebezigd. Notenhouten kamerkast met gebeeldhouwde ranken en fronton met openslaande deuren en binnenladen. Hoekkast met glazen deur. Uit het laatst der ze ventiende of het begin der achttiende eeuw. Fraai bewerkte houten pers, afkomstig uit het oude gasthuis in bruikleen afgestaan door het bestuur der godshuizen. Bordenrek met snijwerk. Afkomstig uit Domburg. Het land te bouwen is myn lust Myn hert en sinnen syn belust Te woonen by het woelend vee Gelyk als vader Jacob dee.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1884 | | pagina 72