5 4 domper en 32. 15. 33. 16. 34. 47. 35. 18. 19. ker hout 38. 39. 40. 41. 54. 55. 42 56. 43. 44. 36. 37. 51. 52. 53. profieter” eene het jaartal 1594. vorm en de bewerking. eeuw, bewerkt do i e. Vennoe- eeuw. Vuurslag in den vorm van een pistool. Vóór een zestigtal jaren in gebruik. Vuurslag en tondeldoos. Het //kistuug” van den landman bestaat uit //kei, viirslag en tintelkot.” Houten met figuren besneden tabakskistje met geheime sluiting. Gemerkt A. N. anno 1792. Afkomstig uit Vrouwepolder. Ovale tabaksdoos van nagebootst schildpad met verguld beslag. Uit de achttiende eeuw. Afkomstig van Arnemuiden. Koperen tabaksdoos. Hierop eene voorstelling van boerenarbeid en het opschrift met water gevuld tuit glas de werking berust op de uitzetting der lucht boven het waterwas vroeger als weêrvoorspeller in ieder boerengezin te vinden, vooral in Zuid-Beveland. Ofschoon zij voor barometers hebben moeten wijken zijn zij tegenwoordig nog niet zeldzaam. Koperen beddepan. Aan de vervaardiging van d voorwerp werd in de achttiende eeuw bizondere zorg besteed. Messenhechten en scheeden. Uit hout gesneden en met figuren voorzien meest uit de achttiende eeuw De lederen scheeden dragen een jaartal en hebben een tusschenschot voor een vorkdaar men bij onze boe ren vork en mes medebracht als men uit eten ging. Vorkje. Als kind gebruikt door eene in 1882 op 87jarigen ouderdom overleden juffrouw. Gesneden houten pijpenkast. Hierop de letters H(oogervorst). Gesneden houten pijpenkast. Afkomstig uit D veland. Tabaksdoos van koper; aan de eene zijde gegraveerd: een gezicht op Middelburg uit de haven te zien, aan den anderen kant het wapen van Middelburg. Koperen buikkoffiekan met drie kranen en komfoor. Beschilderde koperen kwispedoor. Koperen theebus. Omstreeks vijftig jaren geleden gekocht van een oud boerengezin in Zuid-Beveland. Gesneden houten theeblad. Uit een daaraan beves tigd oog mag men opmakendat het ook voor wand versiering werd gebruikt. Gesneden houten plank. Vermoedelijk een met meer dan gewone zorg vervaardigde plank om brood op te snijden. Gewerkte met snijwerk versierde plank. Hierop de letters M. D. E. en het jaartal 1751. Vermoedelijk voor slijpplank bestemdvolgens anderen is het een plank om taarten te rollen. Blikken blaker. Hierbij een voor //neutjes” van kaarsen. Twee koperen kandelaars. Uit het einde der zeven tiende eeuw. Twee tinnen kandelaars. Afkomstig uit den hoed van eene in 1881 overledene, 90-jarige juffrouw te Middelburg. Twee kaarsensnuiters. Op de Beide belangrijk voor den Ijzeren lantaarn met hoorn. Uit de zeventiende Barometer of weerglas. De kast van van boven een Minerva beeldj delijk uit de eerste helft der achttiende Barometer met controleur van Posoli te Leidenuit de achttiende eeuw. Weerglas. Zulk een waarvan 50. lek bou het land Met veel verstand En groot plaisier By myn liefje fier.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1884 | | pagina 73