n. 7 57. 71. 58. 59. 73. 60. 74. 75. 61. 62. 77. 79. 66. 81. 70. 63. 64. 65. 67. 68. 69. 82. waren vroe- voor het bergen Blad van aardenwerk (modern). Hierop in blauw eene Oostersche voorstelling. Zes borden van blauw Delftsch aardewerk. Opschrift op de voorzijde Ziet wat hier van agtren staat” en aan de keerzijde //Bit eer gij aan ’t eeten gaat.” Spaarpot van blauw Delftsch aardewerk. Een zoo genoemd varken of keutje. Vuurtest van blauw Delftsch aardewerk. Vermoede lijk ook bekend onder den naam van lollepot en gebe zigd om de handen te warmen. Afkomstig uit het land van Cadsant. Wiegje van steen (Delftsch aardewerk). Klein orna ment uit een kamer der achttiende eeuw. Schotel van gekleurd Delftsch aardewerk. Hierop afbeelding en face van prinses Wilhelmina en onder schrift Vivat prinses van Oranje.” Diverse Delftsch aardewerk bordjes en kwispedoor. Klein steenen vuurmandje (Delftsch aardewerk). Melkkan, suikerpot, spoelkom en zes kopjes van wit en blauw aardewerk zoogenaamd halve maantjes goed Engelsch aardewerk. Uit de achttiende eeuwvroe ger gebruikt in de vergaderingen van het Perpetüee comité van het Zeeuwsch genootschap. Melkkan van blauw porcelein. Afkomstig van het Natuurkundig gezelschap der Dames en wellicht sedert de oprichting in 1785 gebezigd. Theeservies met kopjes en schotels. Vijf porceleinen kommen. Drie blauwe en twee roode. Twee porceleinen kopjes en schoteltjes. Afkomstig uit een boerengezin te Brigdamme. Vijf schotels van blauw Delftsch aardewerk. Afkom stig uit Middelburg. Scheerbekken van aardewerk (Engelsch in navolging van het Delftsch). Hierop in kleuren de afbeelding van prins Willem V en zijne gemalin. Met randschrift Bloemenvaas van wit Engelsch aardewerk bestemd voor vijf tulpen of hyacinthen. Likeurflesch. - Eigenaardig fatsoenafkomstig uit een oud boerengezin. Acht wijnkelken met gewerkte voeten. Afkomstig uit een oud Middelburgsch gezin. Glazen kan met zilveren deksel. Hierop in kleuren de afbeelding van een door honden vervolgd hert en het jaartal 1598. Deze kan werd sedert onheuglijke jaren in de Middelburgsche familie Tevel bewaard. De bekende zilversmid en amanuensis bij het natuur kundig gezelschap C. Tevel maakte het zilveren deksel. Bierkan uit de achttiende eeuw in den vorm van een man. Sedert meer dan een eeuw in het bezit der Middelburgsche familie Beydals. Tinnen kan uit de achttiende eeuwgemerkt Andr. van Duiveland. Houten schoolkast. Deze schoolborden ger algemeen in gebruik en bestemd van boeken. Marmeren inktkoker met deksel. Gemerkt Simon de Graaf 1762. Geweer met vuursteenslot. In de woonkamer van den ouderwetschen Zeeuwschen landman vindt men nog doorgaans een geladen geweer. Sabel. Zoogenoemde kling waarop een burcht en het jaartal 1784. Ook de sabel ontbrak niet in een boerenkamer. Gekleurd spanen boerinnen werkdoosje. Gewerkt houten kistje. Hierop het jaartal 1748. 6 76 78. SO. S3. De vrome sal zich eens verblyden Godt sal voor Oranje stryden.”

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1884 | | pagina 74