45 44 Bestuur. en hulde ge- eene korte levensschets. In eene buitengewone vergadering op 26 Maart 1889 l) werd besloten ook dames als directrices aan te nemen en tot leden te benoemen. Zij hebben dezelfde rechten als de directeu ren en de andere ledenbehoudens dat de dames-leden vrijge steld zijn van de verplichting om eene spreekbeurt te ver vullen. en de thesaurier zijn bij hunne aftreding her- door den secretaris een woord van waardeering wijdzooveel mogelijk vergezeld van Vermelding verdient, dat de directeur prof. dr. J. Pijn appel Gz. in 1892 wegens zijne bijzondere verdiensten jegens het genootschap op grond van art. 31 der wet tot lid werd benoemd. de secretaris kiesbaar. In de algemeene vergadering van 1 April 1885 werd voor zien in de vacatures, ontstaan door de periodieke aftreding van den voorzitter jhr. mr. D. G. van Teijlingen, van het bestuurslid dr. Y. Keijzer en van den secretaris mr. G. N. de Stoppelaar. Laatstgenoemde, sedert 2 December 1874 als zoodanig in functiehad verzocht voor eene herbenoeming niet in aanmerking te komen. De voorzitter was de tolk der vergaderingtoen hij in welgekozen woorden hulde bracht aan de bijzondere nauwgezetheid, ijver en toewijding, waar mede de heer de Stoppelaar ten allen tijde zijn ambt had waargenomen. Als voorzitter werd gekozen dr. F. P. J. Sibmacher Zijnenals bestuurslid mr. G. N. de Stop pelaar, als secretaris mr. W. Polman Kruseman. Op 7 April 1886 werd in de vacature van bestuurslid ten gevolge van de periodieke aftreding van dr. J. J. Couvée voorzien door de verkiezing van dr. H. Japikse. Het bestuurslid dr. J. C. de Man werd 6 April 1887 vervangen door dr. J. P. Berdenis van Berlekom doch op van de vacature G. N. de Stop- 3 April 1889 werd de heer M. ter vervanging van dr. G. N. de Stoppelaar. Een album van de portretten van directeuren en leden en een tweede van hunne handteekeningen zijn aangelegd. Aan het verzoek om portret en naamteekening in te zenden werd door velen bereidwillig voldaan. Aan hen die nog in ge breke bleven of na die circulaire tot het genootschap toetra den zal eerlang eene nieuwe uitnoodiging verzonden worden. Het uitvoerend bestuur van het genootschap bestaat uit den voorzitter, drie leden, den thesaurier en den secretaris. De voorzitter, de thesaurier en de secretaris worden voor vijf, de drie bestuursleden voor drie jaren gekozen. Alleen door dr. J. P. Berdenis van Berlekom 4 April 1888 herkozen ter vervulling ontstaande door de aftreding van mr. pelaar. In de vergadering van Fokker als thesaurier herkozen en H. Japikseals bestuurslid gekozen mr. Den 2den April 1890 werd dr. F. P. J. Sibmacher Zijnen als voorzitter vervangen door dr. H. Japikse, volgde de heer Henri Tak als bestuurslid dr. J. P. Berdenis van Berle kom op en werd mr. W. Polman Kruseman als secretaris herkozen. Dr. J. C. de Mandie op 1 April 1891 aan de beurt van aftreding was werd als bestuurslid opgevolgd door dr. J. G. Voegler en op 6 April 1892 weder als zoodanig ge kozen ter vervanging van mr. G. N. de Stoppelaar. A 1) De in die vergadering aangenomen wetswijziging luidde Art. io. Als tweede lid wordt toegevoegd »Dames kunnen als directrices worden aangenomenzij hebben de zelfde rechten als de directeuren.” Art. 23. In plaats van »door hunne kunde en geleerdheid” wordt ge lezen »door kunde en geleerdheidin plaats van »door hunne bijzondere verdiensten”: »door bijzondere verdiensten.” Art. 42. Als tweede lid wordt toegevoegd »Op dames-leden is deze bepaling niet toepasselijk.”

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 27