71 70 dien dichter, vervaardigd dr. Al. P. van Mansveld het hof te Poppendamme, door den van het lid dr. Y. Keyzer; den erfstadhouder Willem Vvan prinses den erfprins Willem Fre- twee platen van de te Middelburg in 1853 gebouwd dubbele basculebrug, van het lid J. A. Frederiks. 1888. Eene teekening van eene villa en het Kurhaus te Domburgvan den architect J. J. van Nieukerken te ’s-Gra venhage een gegraveerd portret van Bellamyvan dezen zelf afkomstig en twee geteekende portretten van door mr. A. J. van Mansveldvan te Utrecht; eene teekening van kunstschilder Kimmel, portretten van Frederika Louisa Wilhelmina, van derik en van prins Willem George Frederik, van wijlen den heer M. Volkrijk Liebert te Middelburg; eene gravure naar eene schilderijwelke vroeger hing ten raadhuize van Zierikzee, voorstellende links het portret van Philips den Schoone, rechts dat van Johanna van Castilië en in het midden het laatste oordeel, van den heer A A. Reynen te Antwerpen; eene afbeelding van naamde kaak) hangende van eene Nehalennia-steen 1889. Een portret een portret van M. F. Lantsheer, aangeboden door diens weduwe; een portret van dr. L. van Steveninck, geteekend door J. C. Meertens in het jaar 1800 met bijschrift, alsmede eene gravure met beschrijvingvoorstellende het gebeurde tusschen ’s lands schooner //de Dolfijn” en de keizerlijke brik //Louise op 8 October 1784, van het lid J. A. Frederiks; eene lithographic naar de in de verzamelingen van het Zeeuwsch genootschap berustende afbeelding van de vestiging der Neder- twee hals- of strafsteenen (de zooge- aan het gemeentehuis van Baarland het lid H. K. Persant Snoep; photographie van een uit de fragmenten gerestaureerden van het lid J. A. Frederiks. van wijlen het lid mr. M. Verbrugge: wijlen den voorzitter des genootschaps mr. landers te Taiowan (Formosa)vervaardigd op last van en geschonken door den heer J. A. Grothe te Utrecht twaalf photographieën van de in 1889 te Middelburg ge houden nijverheids-tentoonstellingmet een exemplaar van het daarbij uitgereikte diplomavan het bestuur dier tentoon stelling. 1890. Drie- en twintig kaarten en teekeningen betreffende Zeeuwsch Vlaanderen (Sas van Gent, Axel, Hulst en Philippine) van het lid mr. L. Stevens; eene teekening van de kerk te Kleverskerke van den heer F. P. Polderdijk te Nieuw- en St. Joosland; eene penteekeningvoorstellende de gebroeders Naerebout met een eigenhandig versje van Petronella Moensvan het lid mr. W. Polman Kruseman. 1891. Eene kopie van den plattegrond van Sluis met St. Anna ter Muiden en kopieën van een viertal kartons, behoorende bij de plattegronden van MiddelburgVlissingen Zierikzee en Goesuit den atlas van Jacob van Deventer 2) eene kaart van de oostelijke eilanden Bewesterscheldevan den heer J. K. Overbeeke te Rotterdam; een twintigtal kaarten en teekeningen van poldersschorren en bedijkingenvooral in Noord-Beveland en het voormalige l,e district van Zeeland, van den directeur Henri Tak; eenige kaarten betreffende den St. Albert- en den St. Pie- terspolder onder Philippine 2), van het lid mr. L. Stevens; b Een en ander werd voor rekening van het genootschap gekopieerd, toen de atlas door de Spaansche regeering tijdelijk naar ’s-Gravenhage was gezonden. Daarmede is de verzameling van het Zeeuwsch Genoot schap (welke alleen Zeeland betreft) compleet. De aankoop dezer col lectie wordt vermeld in het Verslag van het verhandelde in de algemeene vergadering ter viering van het eeuwfeest, op Woensdag 7 April 1869, bladz. 46. Bij' de vergelijking van de Spaansche kaarten met de ten genootschap berustendeis geblekendat deze laatste de minuten vormden waarnaar de officiëele exemplaren zijn bewerkt. 2) Door Dr. F. P. J. Sibmacher Zijnen besproken in de November’ vergadering van 1891, zie bladz. 61.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 40