73 72 eene boerin in Zeeuwsche kleederdrach een portret van badhu mr. het voormalige logement en van den directeur van mr. P. L. en eene portefeuille handschriften Utrecht gezonden envergezeld van treffende die tentoonstellingonder dankbetuiging terug ontvangen. koning Willem I en koningin Wilhelmina op perkament geteekend in fijn letterschrift de dames A. J. en L. P. van den Broecke te Midde Op het daartoe door den Utrechtschen kunstkring ge daan verzoek werden voor eene in 1885 ter herinnering aan Bellamy’s geboortedag gehouden tentoonstelling het portret van dien dichter naar eenige bescheiden be- van Sophiereine des Pays-Bas Eeten te Goes; een viertal teekeningen van C. Pronkvijf teekeningen van onbekende handdrie gravures //avant la lettreeen proefdruk van een plaat uit Smallegange’s kroniektwee houtsneden met beschrijvingalles betreffende gebouwen en dorpsgezichten uit Schouwen en Duiveland, van het lid mr. J. P. N. Ermerins; twee teekeningen van de Vlissingsche en de Noordpoort te Middelburg door A. Schouman a° 1759, van het lid dr. J. L. Heldring; eene teekening door den heer C. J. W. Nuijs te Mid delburg vervaardigd en aangeboden van een grafzerk, opgegraven op het Hofplein te Middelburg, van Nicolaas Meyros en vrouw Magdalena Nicolaasdr afbeelding van de kerk te Kapelle met beschrijving, vaT1 het lid J. A. Erederiks; geïllustreerde beschrijving der havenwerken te Vlissin? (Deutsche Bauzeitung 1878), van denzelfde; potloodteekeningvoorstellende een gezicht van den Oranje - molen op de reede te Vlissingen op 11 Juli 1781, van den zelfde twee sepia-teekeningen van het fort op den Kruisdij k b Sluis in Vlaanderen in 1692, van denzelfde; bewijs van lidmaatschap der vereeniging //Metalen kruis.” afdeeling Sluis, 1854, van denzelfde; vier bladen met diverse gezichten op Middelburg enz 1884, van denzelfde; een afbeelding van van denzelfde plan des environs de la ville et des forts de Bergen op Zoom en Septembre 1747, van denzelfde; gezicht op het dorp Baarland a° 1746, het kasteel aldaar van denzelfde portretten van der Nederlanden, van burg eene afbeelding van //De Oatsburg” te Brouwershaven, B. E. W. von Brucken Eock. 1892. Afbeelding van Vlissingen en omstreken met tek< (uit Schorers Eamiliënblatt) van het lid E. Nagtglas; twee photographische kopieën van kaarten van ’t bevanck en de gelegenheyt der stede van Vlissingen Juni 1569 eu 1570, van den directeur H. P. J. Tutein Nolthenius; een portret van jhr. mr. J. G. Schorervan den directe Henri Tak; eene kaart van Walcheren door J. J. van Nieukerken en J. Kuiler, van de vervaardigers; 6 l) Mr. B. F. W. von Bracken Fock vond hieromtrentin eene kopie der aanteekeningen van den secretaris Marcus de la Palma in zijn bezit, het volgende aangeteekend Meyros. Nicolaas Meyros raad 1582, burgemeester 1587, gecommitteerde raad I599, tr. van Stapel (zal dan Magdalena Nicolaasdr. geheeten hebben). Een zoon ongetrouwd gestorven. ’t Geslacht Meyros onbekend; voordat hij in de regeering kwam, heette hij Claas Arentsen, ob. 1605, begraven op ’t Choir van St. Pieters of Oude Kerk te Middelburg.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 41