82 83 Opgezette vogels. Naturalia. Deze verzameling wordt nu en dan door een deskundige nagezien, de door insecten te veel beschadigde exemplaren daaruit verwijderd en zooveel mogelijk door andere vervangen. De verzameling erlangde de volgende aanwinsten een fraai exemplaar van een zilverlakenschen fazant ter ver vanging van een minder goed geconserveerd exemplaar; van mejuffrouw H. M. van De grootste aanwinst op natuurkundig gebied vormde de collectie van wijlen het lid dr. H. Goemans te Zierikzee, door zijne weduwe aan het genootschap geschonken 1). een witten spreeuw op liquor; een zilverlakenschen fazantvan mevr, de wede G. B. C. van der Been— Ackermans te Middelburg een meerkoet (Fulica atra) van wijlen het lid J. M. Jansen een kuiken met drie pooten, van den heer P. Salomé te Uadzand een zeearendwaarvan echter alleen de kop kon geskeletteerd en bewaard worden van den heer A. Lantsheer te Oostkapelle; een zeekoet, duikelaar (üria troila). Aan de collectie eieren en nesten werd toegevoegd eenige echte kwarteleieren (niet te verwarren met die van den kwartelkoning) uit den omtrek van Hulst, van het lid Th. F. Martin; een zwanenei uit Walcheren, den Broecke te Middelburg; eenige eieren van den rooden en den groenen kardinaal, den witten rijstvogelden goud- of bloedvinkhet blauw fazantjeden grauwkop- en den valkparkiet en van eene papagaaisoort (Psittacus domicella)alle van den heer A. L. Wijnne te Middelburg een ei van een kakatoe, van den heer T. Kommers aldaar; een nest van een pimpelmees (welke vogel ook in Zeeland broedt), gevonden in den tuin van mr. G. L. van Oosten Slingelandt te Schoonhoven. Verder werden een vijftigtal soorten inlandsche eieren, afkomstig uit de collectie Goemanswaarvan reeds exem plaren aanwezig warenbij de verzameling ingedeeld. Goud. Koper. Zilver. Zilver. Koper. Koper. Zilver. Zilver. Zilver. Zilver. Koper. Koper. Op bladz. 55 en 56 vermeld. van Hoek. van verschillende 19de eeuw Jaar. 1783 Dubbele dukaat van Java waarschijnlijk te Soera- baia geslagen Geschenk van den directeur F. G. Sprengen 1888 10, 5, 2 en 1 centimes van den Congostaat Geschenk van den directeur M. Fokker 1816 Twee shillings van George III van Engeland voor Demerary Geschenk van den directeur F. G. Sprenger. 1826 Twee en een halve shilling van George IV van Engeland Geschenk als voren. van Spanje. Gevonden te Ar- PI. No. Met»:,. Verkade. 1607 Munt van Filips III nemuiden Geschenk van het lid A. Walraven. 1612 Munt van denzelfde. Gevonden in den Spiering- polder, Noord-Beveland Geschenk van den heer F. J. M. Bourdrez te Middelburg. 1719 Muntje van Filips V van Spanje Geschenk van den directeur F. G. Sprenger. 1791 15 sols van Lodewijk XVI van Frankrijk Geschenk als voren. 1880 Twee francs, geslagen bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de onafhankelijkheid van België Geschenk van den directeur jhr. mr. L. Schorer. 1880 Dito franc Geschenk als voren. -Een doosje met munten Geschenk van het lid S. -Eene verzameling koperen munten Europeesche staten18de en Geschenk van den heer J.B. Hert Jr., te Amster dam door bemiddeling van het lid JL. Bleeker.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 46