87 86 het lid H. ver- exem- de plaats van herkomst voor vele De daardoor noodzakelijke het officieele van den heer Conchyliën. Deze verzameling bevindt zich in goeden staat en heeft door betere plaatsing bij de overbrenging naar het nieuwe gebouw veel gewonnen. Bij die gelegenheid is de geheele collectie door den toen- maligen conservator dr. Y. Keijzer aan eene herziening on derworpen. Zeer weinige soorten bleken eene betere determinatie te behoeven; daarentegen was soorten onjuist opgegeven. anderingen zijn door den conservator in plaar van den catalogus aangeteekend. De aanwinsten betreffen 31 soorten meest in de Middellandsche der Antilles tehuis behoorendevan een of gierzwaluwen met bijbehoorend aarden kooktoestel uit Ternate, van het lid mr. W. Polman Kruseman; eenige eetbare vogelnestjes, van het lid dr. A. Walraven Platteeuw eenige monsters West-Indische houtsoorten, W. A. de Laat de Kanter te Goes eenige schaaldierenkrabben en garnalenafkomstig van de Engelsche kust te Ealmouth, van het lid dr. J. G. de Man een ziek kippenei, van den heer A. L. Wijnne, te Middelburg een dito van den heer H. M. Hennequin te Sluis twaalf schedels afkomstig uit Reimerswaalvan het lid G. J. Bottemanne te Bergen-op-Zoom eenige schedelsafkomstig uit Oud-Domburgvan het lid jhr. mr. J. W. C. de Jonge van Ellemeet. zee of den Archipel het lid dr. Y. Keijzer; Nassa disparConus vitulinusConus senator en Bla de ratel van een ratelslang, van het lid C. Mazure; een jonge haai of zeepaling Galeus mustela in een vischbak in het kanaal van Walcheren geboren; een stuk houtdoorknaagd door de Limnoria lignorum een Taenia expansa, of lintworm der schapen; eenige in het kanaal door Walcheren gevonden Phallusia’s of Cynthia’seen Geophiluseen Ranatra linearisvan het lid dr. J. G. de Man; een flesch met visschen uit de Moluksche zeevan den heer J. Borsius te Middelburg; een boomslang op liquor van denzelfde het gebit van een te Domburg aangespoelden zeeduivel, Lophius piscatorius; een mol in Walcheren gevangeneene merkwaardigheid omdat de mol vóór den aanleg van den Sloedam op dat eiland niet voorkwam, van het lid A. Walraven; onderscheidene beenderen van den Mammouth en het uit gestorven Rundaangekocht eenige koppen en schildenvan in de Schelde aangespoelde schildpaddenafkomstig van een schip te Antwerpen aan gekocht een kuiken met Polymelie of dubbel lijf van K. Persant Snoep; een Libellula, glazenmaker of juffrouwtje, voor Zeeland merkwaardigomdat dez§ species den naam Nehalennia draagt van den baron de Selys Longchamps te Luik; een Tsetsévlieg, van den heer P. Kamerman te Cattim- bello in West-Afrika eenige eieren van een slak uit Barbados (een Bulimussoort) van den heer J. Borsius; een ramshoorn, uit den boedel van wijlen den directeur J. J. I. Sprenger; een fraai exemplaar van een otterafkomstig van de buitenplaats n De Dolfijn bij Middelburg aangekocht eenige eetbare vogelnestjes van de zoogenaamde Salinganen op bladz. 66 vermelde Beschreven door dr. J. C. de Man in zijne verhandeling.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 48