92 93 den heer van groen glas, gevonden in de van de Poll te stukkenvan het voormalige Observantenklooster te Sluis van het lid J. A. Dorrenboom. 1887. Eenige blauwe kralen, gevonden bij het uitgraven van de gracht achter het oude mannen- en vrouwenhuis te Middelburg aangekocht eenige kralen van dezelfde soort, gevonden in perceel E 111 aldaar, van het lid J. A. Erederiks; een wijwaterbakvermoedelijk afkomstig uit de Roomsch- katholieke kerk van Zoutelande (ook wel kerk van Werendijke genaamd) en drie honderd jaren bewaard op de hofstede Groot Werendijke, aangekocht; een fragment van een klein baksteenen beeldje, voorstel lende eene non, gevonden in den Willebrordusput te Zoute lande, van wijlen den heer G. J. Bertel te Koudekerke; een in denzelfden put opgegraven kruikje, van den heer J. Peperburgemeester te Aagtekerke een afgietsel van een zilveren armband of haarring uit den Erankischen tijdte Domburg opgegravenvan C. Baumann te Zurich een te Domburg opgegraven antiek ijzeren slotvan het lid J. A. Erederiks. 1888. Een arduinsteenen doopvont met voetstukvermoe delijk afkomstig uit de voormalige Roomsch-katholieke kerk te Baarland, van den heer ABruggeman, burgemeester aldaar een steenen doodkist met schedel uit losse steenengevon den bij het af breken der hofstede Bloemendaal x) te Domburg van den heer J. G. de Kat te Middelburg twee geslependoch niet doorboorde paardenbeenderente Middelburg gevonden onder den grond van het huis St. Pieter in de langedelft, van het lid J. A. Erederiks; eenige voorwerpenbeenderen en grondsoorten uit de vlied bergen van Walcheren, van het lid dr. J. C. de Man; een afgraving Walraven. 1890. Een steenen kop, gevonden in een stuk land te Borsselewaarschijnlijk afkomstig van eene console uit de kapel van het voormalige dorp Monster, van den heer E. P. Polderdijk te Nieuw- en St. Joosland een oude roodaarden kan, opgegraven te Biggekerke, den heer Z. Simonse aldaar; een groote platte flesch van derrie buiten Domburg, van den heer R. J. Middelburg een zeer groote aarden potgevonden in het Bagijnenhof te Middelburg, ter plaatse waar vroeger een klooster van dien naam stond, aangekocht; een te Veere gevonden baardmannetje, aangekocht; verschillende te Reimerswaal gevonden voorwerpen, o. a. het fragment van eene teil op drie pootjesvan den heer A. van Hooft' te Middelburg. 1891. Een stel beitels en andere prehistorische werktui gen 1)afkomstig van de prehistorische werkplaats te Spien- een groote roodaarden kruik zonder oor, gevonden onder Jen vloer van een huis te Biggekerke, van den heer K. Klaas jen aldaar. 1889. Twee groote steenen potten van merkwaardigen vorm, van den heer J. G. de Kat te Middelburg; zes kanonkogelsgevonden bij het slechten der vesting Sas van Gent en vermoedelijk afkomstig van het beleg van prins Erederik Hendrik in 1644, van het lid mr. L. Stevens; twee roodaarden waterkannen, opgegraven te Westkapelle ter plaatse waar vroeger de vijver lag van het ambachtsheer lijk slotaangekocht roodkoperen ketting met vijf sleutelsgevonden bij de van den Westdijk te Arnemuiden, van het lid A. November 1891 door den heei' Frederiks In de vergadering van besproken. Zie bladz. 61. Zie dr. J. C. de ManDe begraafplaats Bloemendaalin Neder- landsch Tijdschrift voor geneeskunde, 1889, bladz. 441.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 51