99 98 aange- Delftsch aardewerkuit van inscriptie een aan zijn klein van mej Gorna van Dijke te Wil- van het bestuur der godshuizen van de erven wed. van Sorge te Middelburg van den heer Schouten van den heer A. de Troije van den P. de Broekert te Middelburg van het lid F. Nagtglas van Vader Cats, van den een antieke zilveren snuifdoos van het lid A. Walraven een ouderwetsch theekistjevroeger in gebruik in het wees huis op het Molenwatervan het bestuur der godshuizen te Middelburg eene roodlederen portefeuille uit het jaar 1788 vervaardigd door den Middelburgschen boekbinder J. Daene kocht. 1890. ' Een plaatstoof, Vetten te Middelburg twee tinnen kandelaars te Middelburg een paar antieke koperen kandelaarsvan het lid mr. W. Polman Kruseman; een antiek horlogevan den heer J. C. Worrell te Mid delburg twee ouderwetsche jakjes van den heer G. J. W. Nuijs te Middelburg. 1891. Het model van een boerenspeelwagen uit het laatst der vorige eeuw aangekocht een zilveren pink- of vingerlid, afkomstig uit Nieuw- en St. Joosland aangekocht een ouderwetsche gouden bril in eigenaardig étuiaan gekocht een zoogenaamde beierpint te Middelburg een theestoofje van Amsterdamsch aardewerkvan mej. M. S. Tak te Middelburg een ouderwetsche tabaksdoosvan den heer J. Fak Brou wer Mz. te Middelburg een tondeldoos met de bustes van van Speyck den prins van Oranje en Ghassévan het lid J. A. Frederiks eene collectie porseleinen kommetjes met schoteltjes, het lid mr. W. Polman Kruseman. 1892. Een tinnen bord met ornament en peetgeschenk van Bernardus Jacobus Thomaes een oud steenen lampje, helminadorp een koperen pijpenrek uit het jaar 1782, van den heer G. W. Houtzager te Temeuzen; een fraai geconserveerde bijbel in leder met zilveren be slag van den heer en mevrouw de Stoppelaarvan Eijs te Middelburg een gekleurd boerenkaraf je met dito glaasjesvan den heer W. G. Bal te Middelburg; een zestal messen met wit steenen heft, J. Snelgeb. M. L. een gebloemde boerenborstrok te Utrecht. 1888. Twee antieke zilveren naaldenkokers directeur Henri Tak; een gouden slootje van mevr. een geëmailleerd kwispeldoortje een speldenkussen uit den tijd heer J. C. Garelse te Middelburg een quarto-bijbelafkomstig van de plundering van het huis van dr. Lucas van Steveninck //De Leeuwenburg” in 1787 van den heer J. O. Wisse te Middelburg. 1889. Een ouderwetsche houten kinderspaarpotvan wijlen den heer P. Meertens te Middelburg een messescheede uit het jaar 1765 van het lid J. A. Frederiks twee oude apothekerspotten van de stadsapotheek te Middelburg een ouderwetsch beddelakenvan mevr. F. J. M. Bourdrez Swaan te Middelburg een garenopwinder behoorende bij het reeds in de antieke kamer aanwezige spinnewielvan den heer K. S. Frederiks te Middelburg een ouderwetsche blaker met beweegbaren toestel voor de kaarsvan het lid JA. Frederiks van mevr. EngelbertsErnst

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 54