101 100 Voorwerpen van geschiedkundigen aard en zeldzaamheden. van P. Kodde, burgemeester van Seroos- van zijne kleindochter de wed. van het graf van Bij vergelijking met de voorafgaande rubrieken valt het in het oog, dat bovenstaand opschrift strikt genomen te ruim is, en dat in de steenen- en de ouderwetsche kamers even- Een grafsteen van het graf van zekere Maaike ten jare 1561waarschijnlijk afkomstig uit de afgebroken Jacobskerk te Sluis van den heer M. Mazure te Groede twee ouderwetsche wijnglazen met het opschrift //het wel varen van den Genueese handel,’1 van wijlen het lid K. B. Pekelharing eenige afgietsels in gips van verschillende op de beide klokken eens historische en andere rariteiten worden aangetroffen. Be doeld zijn die voorwerpenwelke niet in eene andere categorie vallen en grootendeels in de bovenmiddenkamer zijn opgesteld. Evenals in de straks te behandelen ethno- graphische afdeeling werdenvoor zooveel noodig bleek nieuwe glazen kasten aangeschaft of de bestaande van doel matige afsluitingen voorzien, zoodat alles goed geëtaleerd is en de bezichtiging gemakkelijk valt. Van een tweetal belangrijke geschenken, tot deze verzame ling behoorendewerd boven reeds melding gemaaktvan den zeldzamen antieken houten geveldoor mevr, de wed. van Benthem Juttingvan den Broecke geschonken welke een eigenaardigen achtergrond voor den ouderwetschen tuin vormtalsmede van de kostbare oud-porseleinen fontein met komhet legaat van dr. S. Dobbelaer de Wind 3) welke bij het binnentreden der vestibule aanstonds de aan dacht trekt. Een antieke poort uit Tholen met kunstig smeedwerk werd onlangs door den raad dier gemeente welwillend aan het genootschap aangeboden en isin afwachting van eene defini tieve plaatsing, voorloopig tegen een tuinmuur opgesteld. Omtrent de. aanwinsten valt verder het volgende te ver melden. 1885. Boudijns zoon Augustinus Bernardus Thomaes in het jaar 1788 waarbij was gevoegd een stamboom van de familie Thomaes van het lid mr. L. Stevens een zilveren boerenhorloge met stalen kettingvan den heer J. Peper te Aagtekerke eén schoolbord met de letters der familie Haman te Sou burg van den heer J. de Wolff te Vlissingen een flesch met haspel, van mej. Pluijmers- van Oers te Middelburg een doos met garenopwinder vervaardigd door den apo theker Verhuist, van mej. Poerstamper te Middelburg; een fraaie teekenlap, vervaardigd door mej. van Neder- veen van mevr. Walravende Gloedt te Breda een fraaie vuurlepelvervaardigd door J an Klos te Drei- schor a°. 178£, van den directeur W. A. graaf van Lynden: een kroonpijp bij boerenbruiloften gebruikelijkvan den directeur Henri Tak -muddeke een vroegere Middelburgsche maatvan den heer F. J. M. Bourdrez te Middelburg een zijden boerenparapluieeen antieke vrouwenhoed en een heerenrok van den heer mr. P. Lenshoek te Goes een boeren-waterketelafkomstig uit Westkapelle van den concierge C. Machielse twee portretjes kerke en zijne huisvrouw Geldoff te Middelburg. 1893. Een ouderwetsche spiegelvan mevr, de wed. L. H. Cadet, geb. Frederiks te Middelburg. Zie bladz. 51. 2) Zie bladz. 54/55.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 55