103 102 een van 1886. van ijzer een tweetal arm stukken van een oude wapen- van het kerkbestuur aldaar van wijlen mej. M.Rekker te Middel- en het jaartal 1598 van den van de familie Herdewijn, een zilveren cachet directeur M. Fokker; twee houten pintenoude Middelburgsche maatvan den- zelfde een oude tabaksdoos, burg een wapensteen met de wapens der familie de Vroe, ge vonden op de hofstede //Het Hoogeland,” van den heer P. Pouwer Az. te Middelburg glazen kan met zilveren deksel mej. M. J. Tevel te Middelburg. Een oude koperen maatstokwaarop aanwijzing de vroeger gebruikelijke afzonderlijke maat voor lood, en steengevonden bij het af breken van het arsenaal te Veere, van den heer J. van den Hoek te Middelburg; een blikken borstplaat, vroeger gebruikt om jenever te smokkelen, van den heer P. Gilde te Middelburg; een oud rapier uit Gadzandvan wijlen den heer J. J. Brandt te Middelburg; een oranjesjerp, in 1817 bij de opening van de Middelburg sche haven gedragenvan den heer J. Peper te Aagtekerke een oud zegel van Zeeland te Middelburg opgegravenvan den heer W. van de Putte Cz. aldaar; een oude gildeplaat, een zoogenaamde slaper of dormans van het voormalige goud- en zilversmidsgilde te Middelburg van den heer J. Franse te Zierikzee; een zeldzame kerkstoel uit de 16e eeuw, blijkens de daarop voorkomende initialen en wapens afkomstig van Louise de Groy dochter van Philippe de Groyhertog van Aerschoten echt- genoote van Maximiliaan van Bourgondië, vroeger bewaard in de consistoriekamer van Gapinge, door bemiddeling van tnej. M. G. A. de Man aangekocht; van den Middelburgschen raadhuistoren voorkomende figuren en inscriptiën 1)door den opzichter van Gendt tijdens de restauratie van den toren genomen van het gemeentebestuur van Middelburg; eenige afgietsels in gips der klokken van het in 1885 ge sloopte carillon te Arnemuidenvan het gemeentebestuur aldaar verkregen door bemiddeling van den conservator J. A. Frederiks: eenige afdrukken in gips van ornamenten eener gebeeld houwde plafondbetimmering in de Abdij te Middelburgvoor stellende een bloem, een lam en een dubbelen arend, ver kregen als voren; twee met beeldwerk versierde balkuiteinden uit het laatst der 14e eeuw, afkomstig uit het Schepenhuis te Sluis 2) als voren de fragmenten van het laatst overgebleven kerkraam uit de kerk te Schoondijke (1656), van het kerkbestuur aldaar, als voren; een helm en rustingafkomstig uit IJzendijke als voren een cachetafkomstig van het kasteel Popkensburgdat toebehoorde aan de familie Boudaan, van wijlen het lid mr. M. Verbrugge, Dit voorwerp is in bruikleen afgestaan heidskamer. aan de Middelburgsche oud strate. Pancraes van der Haijman. meesters. Hijfnrick Pauevelse. Hoghelande. Jan Huse van d. m. MCCCCCXXVI). Op de kleine klok staat Maria es mijnen name, mij heeft ghegoten Medardus Wagheneus in sijnce Kateline strate in sijnt ananno d. m. XVCXXVIII. 2) In bruikleen afgestaan aan het gemeentebestuur van Sluis. Op de grootste klok staat vermeld Karele benic genaamt na den lesten Keiser van dien name, ic wierdt gegoten twee jaer daernar dat de coninck 'van Vranckriicke Francisco de eerste bii skeijsers heer gevangen wierdt voor Paviie, de steede rijcke. Mij heeft ghegoote Medardus Wageneus te Mechelen in Sinte Kateline Andries van Bigghenkercke bur(g)- Claeis van Poppendamme. Jacop van Treseries (schepenen van Middelburg, anno

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 56