107 106 Santen aldaar ver ver- aan— van wijlen van de firma van Napoleon en voetbeugels en een brandijzer, weleer ge en brandmerken te Breskens, van Een stempel uit den Franschen tijd van de Mairie van den beer P. Jans> rjdomen en toepasselijke geschriftenvan de familie et lid dr. M. H. Damme; twee uiterst fijn bewerkte sterrenkaarten van de hand van Jen heer Tiedemanin leven lector bij het natuurkundig ge nschap te Middelburg, van dezelfde familie; twee zijden linten, waarin geweven: van de dames A. L. C. en S. M. de Keulenaar te Middelburg een vogelkooivoorstellende de graanbeurs te Vlissingen aangekocht een doosje, gemaakt uit het hout van de kanonneerboot ,'an.Van Speijck, met een authentiek bewijs van den ver vaardiger, den Vlissingschen burgemeester Bekker, van het lid A. Walraven; eenig op eigenaardige wijze gekristalliseerd papier bij gele- enheid van den brand in den oliemolen op den Kousteenschen dijk te Middelburg, van den heer I. Snoep aldaar; twee steenenvermoedelijk werpsteeneneen steenen kruikje en een geelkoperen penning, alles gevonden ter zijde van een paardegeraamte in de contrescarpe vóór Tholenvan het lid A. Hollestelle. 1891. Eenige ouderwetsche leitjes, afkomstig uit het huis vim den heer B. Neelmeijer te Middelburg en door dezen ..eschonken eene boekdrukkershandpers uit het jaar 1622, Kleeuwens Zoon te Goes; twee porseleinen vissollen, blijkens authentieke bescheiden in 1778 met het schip Woestduin uit Batavia afgezonden en uit de schipbreuk van dat vaartuig gered, van den heer L. P. Karol de Fouw te Nijmegen; een goudschaaltje met den naam Ellinckhuijzenvan den lieer J. Pak Brouwer Mz. te Middelburg. van denzelfde vogelkooi in houtvoorstellende het in 1809 van Vlissingen evenals de straks te melden Beurs vervaardigd door J. van gekocht eenige lijf- bruikt voor het geeselen het lid J. G. Gerritsen; twee ijzeren brandkorven, gebezigd als seintoestel in den Pranschen tijd, van denzelfde; een koperen korenmaat met de namen der gevershet wapen van Groede en de letters S. P. Q. P. (Franciahet vrij van Sluis), van het lid H. G. Hammacher; eene proeve van schrijfkunst door J. J. Evert (geboren te Koningsbergen 1735, miste armen en beenen) in 1771 te Veere vervaardigd, aangekocht; een spel kaarten, waarop de veldslagen van het lid P. Nagtglas; eene waterkaraf, gebruikt door Bellamy, toen hij student was, van den heer J. Kleeuwens te Delfshaven; twee gepolychromeerde beeldjes van gebakken aarde, aan gekocht. 1890. van Westkerke bij Scherpenisse Glerum te Groede; twee arduinsteenen piëdestals (in den tuin) in bruikleen van de arrondissements-rechtbank te Middelburg; eene vlag van voor honderd jaren, versierd met oranje- naamd de //Gouden Keet,” waarop een beker, het embleem der kolveniers en het jaartal 1618, aangekocht; een marmeren steentjemet het wapen der familie van Dishoeck in afwijkenden vormgevonden te Arnemuiden van het lid A. Walraven; een kan en kom met Engelsche versregelsin den EngeJ- schen tijd (1809) achtergelaten op de hofstede Nieuwer kerke bij Arnemuiden een brande stadhuis Een juffer die zig seedig draagdt Meest aan yder een behaagdt; Die zig deftig wil versieren Pronkt zich op met goê manieren

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 58