108 109 van den heer J. J. van den burgemees- van mevr, de wed. Eene in de verzameling aanwezige zoogenaamde Gloria afkomstig van wijlen dr. J. ab Utrecht Dresselhuis werd na vele vruchtelooze pogingen in vroeger tijdontcijferd door den conservator der handschriften, den heer M. H. van Visvliet, en bleek, behalve de afbeelding der vier evan gelisten de eerste veertien verzen van het Evangelie van •Johannes te bevatten. andere voorwerpen, vroeger gebruikt van den heer A. G. DanckaerU van schelpen en loop van Het door dr. Job Baster te Zierikzee vervaardigde buffet zeegewassen (in de vestibule)dat door ver- tijd veel geleden had, werd onder toezicht van den conservator dr. J. C. de Man door den concierge van Santen gerestaureerdwaartoe niet alleen eene kunstvaardige hand vereischt werdmaar ook de benoodigde zeldzame >ehelpsoorten slechts met moeite konden worden opgespoord. een roggebroodsnijder uit Gelderland Kerkmeijer te Middelburg eene n Bede te like” op de begrafenis ter A. Karreman te Veere in 1670 Wolfswinkel te Nijkerk een oud cijferboek uit het jaar 1706, af komstig uit Herwij- nen, merkwaardig omdat daarbij gerekend wordt met Bijbelsche maten en gewichten en met de Middelburgsche el, aangekocht; eene teekening van den oorspronkelijken gevel van het huis in de Giststraat te Middelburg wijk E no. 176 (ver- moedelijk eens bewoond door de Mondragon)van mevr, de wed. C. L. van Sorge, geb. Stades te Middelburg; een drietal gedenksteen entwee met het wapen Walcheren ,-n een met inscriptie (uit het jaar 1819)van het polder bestuur van Walcheren; een model van eene wenteltrapin bruikleen van het be duur der Teekenacademie te Middelburg twee gesneden houten consoles, als voren; eene collectie gipsbeelden als voren. het hecht van een mes met de wapens Vlissingen Zeelandin het Spaarne te Haarlem gevonden van de hee- ren mr. A. J. Enschedé en C. J. Gonnet te Haarlem. 189^. Een porseleinen theeservies, wit met goudmet opschriften van Zierikzeesche schepenaangekocht uit een door de commissie der tentoonstelling van porselein en aarde werk x) uitgekeerd bedrag; een te Domburg gevonden schelpwaarop de geboorte van Jezus is gegraveerd, aangekocht; een goudgeldschaaltje met den naam van Jacob Greve te Amsterdam, 1659, van den heer J. B. Blindenbach te Aardenburg een brandijzer en bij het gerecht te Cortgene aldaar eenig metaal van de in 1848 verbrande torenklok te Dom burg aangekocht een gebakken gevelsteen waarop de Hollandsche maagd en hei; jaartal 1608 van mej. A. W. Pieterse te Wemeldinge een bord met opschrift //I. van Tilburg Driewegen” uil eelie voormalige steenbakkerij aldaarvan het lid J. A Erederiks twee gevelsteenen met de wapens Zeeland en Middelburguit het huis E 11)12 in de Korte Noordstraat aldaar, aangekocht: een grafsteen met wapen van Jacob van Grijpskercke en zijne huisvrouw, 1656, van den heer W. P. van Page te Middelburg. 1893. Een boomstam met ingegroeiden slijpsteen, afkom stig van de voormalige buitenplaats //De Dolfijn” onder Middelburgaangekocht een breihoutjemet zilver gemonteerdvan de dames A. L. O. en S. M. de Keulenaar te Middelburg l) Zie bladz. 122. De tentoonstelling leverde wel is maai’ de omslag tot dekking daarvan geheven gaf een waar een tekort, overschot.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 59