men voor dat jaar TWEEDE HOOFDSTUK. en heeft tot Art. 7. Het genootschap is gevestigd te Middelburg zinspreukNon sordent in undis. Art. 8. Het protectoraat des genootschaps wordt opgedragen aai den koning der Nederlanden. Art. 9. Het genootschap bestaat uit directeuren en leden, door welke laatsten al of niet contributie wordt betaald. een exemplaar van al de van wege het genoot- Over de directeuren. Art. 10. Als directeuren kunnen worden aangenomen allendie door hunne toetreding tot het genootschap en door vermeerdering Art. 13. Directeuren hunne betrekking nederleggende geven daarvan schriftelijk kennis aan den secretaris. Art. 14. jaarlijksche contributie van De directeuren betalen eene vijftien gulden zestig cent. Na 1 Juli directeur geworden, betaalt slechts de halve contributie. Art. 15. Ieder directeur bekomt kosteloos werkenna zijne aanneming door of schap gedrukt en uitgegeven. Art. 16. Mochten door een directeur werken worden verlangdvóór het jaar van zijne aanneming verschenendan zullen die voor zooverre zij door het genootschap zelf uitgegeven en nog verkrijgbaar zijnhem geleverd worden tegen den voor de leden verminderden prijs. van zijne hulpmiddelen wenschen mede te werken tot berei king van het hiervoren omschreven doel. Dames kunnen als directrices worden aangenomenzij hebben dezelfde rechten als de directeuren. Art. 11. Hunne aanneming geschiedt in eene daartoe door den voor zitter op deswege tot hem gericht verzoek te beleggen ver gadering van directeuren. Over hunne toelating wordt mondeling gestemdten ware loor een der aanwezige directeuren ballotage mocht worden verlangd. Art. 4. Voor zooverre dit tot voorzegd doel kan bevorderlijk zijn, knoopt het betrekkingen aan met andere instellingen en ge nootschappen zoo binnens- als buitenslandshoudt daarmee! verkeer en ruil van werken. Art. 5. Aan het doel des genootschaps wordt dienstbaar gemaakt eene bibliotheekeene verzameling van handschrifteneene verzameling van kaarten, platen, portretten enz., uitsluitend de geschiedenis van Zeeland betreffendebekend onder den naam van Zelandia illustrator een kabinet van oud- en zeld zaamheden, hoofdzakelijk van Zeeuwsche voorwerpen, een kabinet van munten en penningen en een in verschillende onderdeden gesplitst kabinet van natuurlijke historie, mede voornamelijk met betrekking tot Zeeland. Art. 6. Aan het genootschap is verbonden eene leesinrichting van binnen- en buitenlandsche wetenschappelijke tijdschriften brochures. Art. 12. Een lid wenschende directeur te worden is aan geene stem ming onderworpen. IV V

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 70