de briefwisseling VIJFDE HOOFDSTUK. Over de gewone vergadering. instructie gegeven. Het onderhoudt de bestaande betrekkingen met de binnen in buitenlandsche genootschappen en is bevoegd die verder uit te breiden. Art. 51. De voorzitter heeft het beleid van Bij afwezigheid van waargenomen door een uit zijn midden aan Art. 54. Alle commissiën worden door het bestuur benoemd, ten ware dit anders mocht bepaald zijn of de vergadering zelve zich dit recht mocht voorbehouden. Art. 55. In alle zakendie niet aan afzonderlijke commissiën zijn opgedragen, geeft het bestuur bij monde van den voorzit ter zijn praeadvies. Art. 63. De thesaurier is belast met het beheer der gelden en houdt de kas in zijne bewaring. Art. 64. Hij legt jaarlijks zijne rekening met de bescheiden over bij het bestuur, hetwelk haar daarna ter goedkeuring aanbiedt aan de vergadering van directeuren met de contribueerende ledenuiterlijk in de maand April te houden. Art. 65. De gewone vergaderingen worden gehouden in het Museum op den eersten Woensdag in JanuariFebruari, Maart, Oc tober November en December, des avonds te acht uren. Art. 59. De archieven des genootschaps berusten onder den secretaris. Art. 60. De secretaris is verplicht alle vergaderingen bij te wonen enzoo hij verhinderd iste zorgen dat hij door een lid des bestuurs worde vervangen. Art. 61. Hij houdt de notulen van de vergaderingen is belast met en zorgt voor de expeditie der werken. Art. 62. Voor kleine onkosten, als porto’s en frankeeren van brieven schrijfbehoeften enz. wordt aan den secretaris van wege het genootschap jaarlijks te goed gedaan eene som van honderd gulden. Art. 56.’ Het toezicht over de bibliotheek is opgedragen aan een bibliothecarisdat over de overige verzamelingen aan conser vatoren, allen door het uitvoerend bestuur te benoemen. Art. 57. De concierge van het genootschaptevens custos van zijn< verzamelingen, wordt door het bestuur, behoudens goer keuring van directeuren en contribueerende ledenaangesteld en ontslagen. Hem wordt door het bestuur eene Art. 58. Het bestuur is belast met de afdoening der loopende zaken. alle vergaderingen. den voorzitter wordt zijne betrekkin*? der leden van het bestuur, door dn te wijzen. Art. 52. In de tusschentijds openvallende plaatsen in het bestuur wordt in de eerste of daaropvolgende gewone vergaderiuir voorzien tot aan de algemeene vergadering. Art. 53. Het bestuur komt zoo dikwijls bijeen als het dit noodi^ acht. Van September tot April vergadert het minstens eenmaal des maands. XIII XII

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 74